Жан Беленюк – про політику, майбутнє у спорті та історію для темношкірої спільноти України: відео

Жан Беленюк – про політику, майбутнє у спорті та історію для темношкірої спільноти України: відео

Ексклюзивно
Жан Беленюк – про політику, майбутнє у спорті та історію для темношкірої спільноти України: відео
AP

Український спортсмен і депутат розповів про статус фаворита та реакцію на "золото" Олімпіади – для Суспільне Спорт.

Борець греко-римського стилю Жан Беленюк завоював для України єдине "золото" Олімпійських ігор-2020. Для спортсмена це друга олімпійська нагорода в кар'єрі після "срібла" в Ріо-2016.

У фіналі Беленюк здолав триразового призера чемпіонатів світу – угорця Віктора Лорінца. Сам же Беленюк до цього двічі перемагав на світових першостях: у 2015 і 2019 роках.

Після приїзду з Токіо Жан дав інтерв'ю Суспільне Спорт, де розповів про налаштування на Ігри, відпочинок після Олімпіади та підтримку фанів.

Читайте також: Жан Беленюк - про емоції від "золота" Олімпіади, роль тренера та подальші плани після Ігор
  • Про різницю між Олімпіадами у Ріо та Токіо

"Справа в тому, що я й на дебютній своїй Олімпіаді був одним із фаворитів, тому що приїхав туди в ранзі чемпіона світу. Напевно, зараз було трохи легше через те, що уже був якийсь досвід, налаштування було більш позитивне. Не знаю, через що, але це факт".

  • Про змагальну практику перед Олімпіадою-2020

"У мене просто до цього не було багато змагальної практики, тому ті турніри, які ми з тренером запланували, ми пройшли. І, в принципі, всі були в рівних умовах для того, щоб показувати результат, на який вони заслуговують".

  • Якому способу відпочинку надає перевагу Беленюк

"Напевно, пасивний якийсь відпочинок. Поїду, полечу кудись. Можливо, на якесь море. Наразі просто не вдається, тому що багато інтерв'ю, запитів, зустрічей. А як буде вікно можливостей, я думаю, що буду використовувати цей час для себе".

  • Про ймовірність повернення до виступів на змаганнях

"На тренуваннях чи на змаганнях? На тренуваннях я буду. Впевнений, що буду підтримувати фізичну форму, тому що це потрібно для здоров'я людини після закінчення спорту. Якщо я просто перестану ним займатися взагалі, думаю, це все дуже швидко дасться взнаки зі знаком "мінус" для мене".

"А що стосується змагань, наразі я не знаю, як це коментувати, тому що поки що я беру невеличку перерву, а потім вже буде видно".

Читайте також: "Травмувався і не знав, чи буду змагатися на Олімпіаді". Беленюк – про "золото" і виступ у Токіо
  • Про себе як першого темношкірого олімпійського чемпіона з України

"Чесно, я про це навіть не думав. Це дійсно круто. Ну, напевне. Просто в нас наразі не так багато темношкірого населення в Україні. Не знаю, який вони становлять відсоток. Тому мені складно коментувати. Я взагалі вважаю себе українцем – без поглядів на колір шкіри й таке інше".

"Перший темношкірий депутат, перший темношкірий чемпіон Олімпійських ігор. Усе перше, і все темношкіре".
  • Різниця між підготовкою до Олімпіади і політикою

"Олімпіада – це вищий рівень спортивних змагань. У політиці наразі я не знаходжуся на вищому рівні: не їжджу з якимись переговорами до інших країн і таке інше. Можливо, це буде в майбутньому, але наразі я на рівні України намагаюся максимально ефективно вирішувати проблеми українських спортсменів. [Займаюся] як і прийняттям законопроєктів, так і безпосередньо їхніми зверненнями до мене".

"Мене, думаю, відсотків 99 спортсменів знають, постійно звертаються. Зважаючи на свою впізнаваність, на можливості, намагаюся ефективно вирішувати їхні питання".

Читайте також: "Зосереджуся на роботі в парламенті". Беленюк - про кар'єру у боротьбі після "золота" Олімпіади-2020
  • Про перше привітання з перемогою на Олімпіаді

"Коли відкрив [телефон], просто листав-листав-листав. Багато, дуже багато людей [писали]. Авжеж я спершу поздзвонив до мами, до найближчого кола людей, близьких друзів. Поділився своїми емоціями, а далі по списку пішли перший-другий-третій, сотий..."

  • Кому присвячує "золото" Олімпіади

"Золото" присвячую всім уболівальникам з України, які дивилися, які переймаються результатами наших спортсменів, які щиро радіють їхнім перемогам і щиро співчувають їхнім поразкам. Я впевнений, що з такою підтримкою в нас шалений потенціал і на майбутнє".

Читайте також: "Однозначно неправильно". Беленюк - про заяву атлетки Килипко щодо відсутності тренера на Олімпіаді

Усі медалі України на Олімпіаді-2020

На початок