Український спортсмен і депутат розповів про статус фаворита та реакцію на "золото" Олімпіади – для Суспільне Спорт.
Борець греко-римського стилю Жан Беленюк завоював для України єдине "золото" Олімпійських ігор-2020. Для спортсмена це друга олімпійська нагорода в кар'єрі після "срібла" в Ріо-2016.
У фіналі Беленюк здолав триразового призера чемпіонатів світу – угорця Віктора Лорінца. Сам же Беленюк до цього двічі перемагав на світових першостях: у 2015 і 2019 роках.
Після приїзду з Токіо Жан дав інтерв'ю Суспільне Спорт, де розповів про налаштування на Ігри, відпочинок після Олімпіади та підтримку фанів.
Читайте також: Жан Беленюк - про емоції від "золота" Олімпіади, роль тренера та подальші плани після Ігор
- Про різницю між Олімпіадами у Ріо та Токіо
"Справа в тому, що я й на дебютній своїй Олімпіаді був одним із фаворитів, тому що приїхав туди в ранзі чемпіона світу. Напевно, зараз було трохи легше через те, що уже був якийсь досвід, налаштування було більш позитивне. Не знаю, через що, але це факт".
- Про змагальну практику перед Олімпіадою-2020
"У мене просто до цього не було багато змагальної практики, тому ті турніри, які ми з тренером запланували, ми пройшли. І, в принципі, всі були в рівних умовах для того, щоб показувати результат, на який вони заслуговують".
- Якому способу відпочинку надає перевагу Беленюк
"Напевно, пасивний якийсь відпочинок. Поїду, полечу кудись. Можливо, на якесь море. Наразі просто не вдається, тому що багато інтерв'ю, запитів, зустрічей. А як буде вікно можливостей, я думаю, що буду використовувати цей час для себе".
- Про ймовірність повернення до виступів на змаганнях
"На тренуваннях чи на змаганнях? На тренуваннях я буду. Впевнений, що буду підтримувати фізичну форму, тому що це потрібно для здоров'я людини після закінчення спорту. Якщо я просто перестану ним займатися взагалі, думаю, це все дуже швидко дасться взнаки зі знаком "мінус" для мене".
"А що стосується змагань, наразі я не знаю, як це коментувати, тому що поки що я беру невеличку перерву, а потім вже буде видно".
Читайте також: "Травмувався і не знав, чи буду змагатися на Олімпіаді". Беленюк – про "золото" і виступ у Токіо
- Про себе як першого темношкірого олімпійського чемпіона з України
"Чесно, я про це навіть не думав. Це дійсно круто. Ну, напевне. Просто в нас наразі не так багато темношкірого населення в Україні. Не знаю, який вони становлять відсоток. Тому мені складно коментувати. Я взагалі вважаю себе українцем – без поглядів на колір шкіри й таке інше".
"Перший темношкірий депутат, перший темношкірий чемпіон Олімпійських ігор. Усе перше, і все темношкіре".
- Різниця між підготовкою до Олімпіади і політикою
"Олімпіада – це вищий рівень спортивних змагань. У політиці наразі я не знаходжуся на вищому рівні: не їжджу з якимись переговорами до інших країн і таке інше. Можливо, це буде в майбутньому, але наразі я на рівні України намагаюся максимально ефективно вирішувати проблеми українських спортсменів. [Займаюся] як і прийняттям законопроєктів, так і безпосередньо їхніми зверненнями до мене".
"Мене, думаю, відсотків 99 спортсменів знають, постійно звертаються. Зважаючи на свою впізнаваність, на можливості, намагаюся ефективно вирішувати їхні питання".
Читайте також: "Зосереджуся на роботі в парламенті". Беленюк - про кар'єру у боротьбі після "золота" Олімпіади-2020
- Про перше привітання з перемогою на Олімпіаді
"Коли відкрив [телефон], просто листав-листав-листав. Багато, дуже багато людей [писали]. Авжеж я спершу поздзвонив до мами, до найближчого кола людей, близьких друзів. Поділився своїми емоціями, а далі по списку пішли перший-другий-третій, сотий..."
- Кому присвячує "золото" Олімпіади
"Золото" присвячую всім уболівальникам з України, які дивилися, які переймаються результатами наших спортсменів, які щиро радіють їхнім перемогам і щиро співчувають їхнім поразкам. Я впевнений, що з такою підтримкою в нас шалений потенціал і на майбутнє".
Читайте також: "Однозначно неправильно". Беленюк - про заяву атлетки Килипко щодо відсутності тренера на Олімпіаді
Усі медалі України на Олімпіаді-2020
- "золото": Жан Беленюк (боротьба)
- "срібло": Михайло Романчук (плавання), Парвіз Насібов (боротьба), Анжеліка Терлюга (карате), Людмила Лузан / Анастасія Четверікова (веслування), Олександр Хижняк (бокс), Олена Старікова (велоспорт)
- "бронза:" Дар'я Білодід (дзюдо), Ігор Рейзлін (фехтування), Олена Костевич / Олег Омельчук (стрільба), Михайло Романчук (плавання), Еліна Світоліна (теніс), Алла Черкасова (боротьба), Марта Фєдіна / Анастасія Савчук (артистичне плавання), Ірина Коляденко (боротьба), Людмила Лузан (веслування), Станіслав Горуна (карате), команда синхроністок (артистичне плавання), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту)