"Умови підготовки - найболючіша тема". Український стрибун на батуті - про виліт з Олімпіади

"Умови підготовки - найболючіша тема". Український стрибун на батуті - про виліт з Олімпіади

Ексклюзивно
"Умови підготовки - найболючіша тема". Український стрибун на батуті - про виліт з Олімпіади
. Reuters

Ексклюзивний коментар Миколи Просторов для Суспільне Спорт.

На Олімпіаді в Токіо Україну в стрибках на батуті представляв єдиний спортсмен - 26-річний Микола Просторов.

Для українця ці Олімпійські ігри стали першими в кар'єрі. Але затриматись у Токіо надовго йому не вдалось. Просторов зупинився у кваліфікації, набравши 92.570 бала.

Аби точно відібратись до фіналу, українському спортсмену потрібно було записати до свого активу мінімум 109.485 - такий результат показав восьмий у кваліфікації (останнє прохідне місце до фіналу). Українцеві не вистачило близько 17-ти балів, аби потрапити до фіналу.

Читайте також: "Думаю, це буде рекордна Олімпіада". Українка Рижикова - про старт у Токіо та конкуренцію

Як свій виступ прокоментував Просторов

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Микола Просторов зауважив, що на його виступ у Токіо сильно вплинула старта травма ноги. Однак, за його словами, за фінал усе ж таки він міг би зачепитись.

"Складно сказати, що саме пішло не так. Скоріше за все, зіграли велику роль мої особисті проблеми - із травмами. У мене давно бентежить пошкодження ноги. І от зараз воно вплинуло на виступ. Дуже неприємно.

Наче дуже добре йшов зі спортивної злістю. Шкода втрачати такий шанс. Якщо порахувати, то з останнього місця можна було б зачепитись [за фінал]. Мені треба було набрати 58,2. За свою кар'єру я вже набирав 58,7. Думаю, із такою комбінацією [як у мене,] якби я просто дійшов до кінця без грубих помилок, то найімовірніше зміг би зайти у фінал з останньої позиції", - зазначив Просторов.

Також батутист зізнався, що на Олімпіаді йому було дуже непросто впоратись із психологічним тиском.

"Дуже важкі для мене змагання. Напевно, найважчі [у кар’єрі]. Досі не усвідомлюю, що це Олімпійські ігри. Але підсвідомо це розумію та відчуваю сильний тиск, відповідальність, особисту мотивацію - хочеться показати якомога кращий результат. Дуже прикро", - додав український спортсмен.

На запитання, чи змінились напередодні Олімпійських ігор-2020 умови підготовки українських батутистів накраще, спортсмен відповів негативно та розкритикував дії чинних очільників Федерації стрибків на батуті України.

"Нічого не змінилось. Напевно, ця тема залишається найболючішою в нашому виді спорту. Щодо всіх запитань необхідно звертатись до керівників нашого виду спорту - до головного та провідного тренерів збірної, до інших осіб, які цим займаються. Авжеж, у нашій державі [ці проблеми] штовхають від одного до іншого. Перші кажуть: "Я цим не займаюсь". Другі кажуть: "Я цим не займаюсь". Треті кажуть: "Показуйте результат - усе у вас буде". Однак, на жаль, стрибки на батуті - це не той вид спорту, що можна умовно на підлозі боротись, тягати гантелі. Це так не спрацює", - резюмував Просторов.

Хто такий Микола Просторов

  • Микола Просторов - 26-річний спортсмен із Херсона, що спеціалізується на стрибках на батуті.
  • Він є срібним призером чемпіонату Європи (2016), Всесвітніх ігор (2017) та Європейських ігор (2018) із синхронних стрибків на батуті.

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

На початок