"Думаю, це буде рекордна Олімпіада". Українка Рижикова - про старт у Токіо та конкуренцію

"Думаю, це буде рекордна Олімпіада". Українка Рижикова - про старт у Токіо та конкуренцію

Ексклюзивно
"Думаю, це буде рекордна Олімпіада". Українка Рижикова - про старт у Токіо та конкуренцію AP

Ексклюзивний коментар Анни Рижикової для Суспільне Спорт.

Українська бігунка Анна Рижикова проводить найкращий сезон у своїй кар'єрі. 31-річна атлетка упродовж літа 2021 року кілька разів оновлювала особистий рекорд, а також встановила новий рекорд України на дистанції 400 метрів з бар'єрами - вибігла з 53 секунд (52.96).

Читайте також: Бігунка Анна Рижикова перевершила рекорд України, який тримався 17 років: відео

Лише 20 бігунок в історії теж пробігали дистанції 400 м/б швидше ніж за 53 секунди. Та попри такі результати, Рижикова не є однозначною претенденткою на медалі - у Токіо-2020 виступлять три найшвидші бігунки в історії цих змагань.

Перед собою на Олімпіаді-2020 Рижикова ставить завдання - "показати максимум". І прогнозує: результати у фіналі будуть рекордними.

Про це вона заявила в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після першого раунду змагань. Анна Рижикова виграла свій забіг, показавши третій загальний час - 54.56 секунд.

Цей забіг, за словами українки, вона контролювала - і результат у ньому був вкрай важливим для неї.

"Скажімо так, спіймала суперниць на контролі. Було завдання вийти у півфінал з першого місця, щоб отримати кращу доріжку. Тому півдистанції бігла швидко, далі, коли ми сходимося в лінію, контролювала суперниць, щоб набігти на фініші і забрати своє перше місце", - сказала Анна.

Основною конкуренткою Рижикова називає нідерландку Фемке Бол, яка у сезоні 2021 року показала третій найшвидший результат в історії на дистанції 400 м/б. І також українка пояснює, чому вважає, що час на Олімпіаді буде рекордним.

"Завдання в Токіо? Показати свій максимум. Конкурентки? Нідерландка [Фемке Бол] стимулює мене бігти швидше, тягнутися за нею. Цього року на Олімпіаді надзвичайно сильна конкуренція. І я думаю, що це буде рекордна Олімпіада за результатами, які покажуть у фіналі. Цьому все сприяє, тут швидка доріжка, сильна конкуренція, усі готові. Дуже чекали цієї Олімпіади, тому буде цікаво", - розповіла Рижикова.

На Ігри-2020 в Токіо Рижикова виконала три нормативи: не лише на дистанції 400 м/б, але також в естафеті та "класичних" 400 метрів. Однак відмовилася від участі в 400-метрівці. За словами українки, це було б занадто велике навантаження.

"Моя профільна дистанція 400 метрів з бар'єрами, а на 400 метрів я виходжу, коли треба зробити як тренування, попрацювати над швидкістю. Тому чемпіонат України розглядали як тренування, а те, що вийшло виконати паралельно норматив - просто дуже приємно і треба було знятися офіційно з цієї дистанції, щоб хтось з іншої країни або нашої міг відібратися за рейтингом. Тому я взагалі не планувала бігти 400 метрів без бар'єрів, це дуже велике навантаження. Три кола, а потім ще, сподіваюся, естафета. Треба буде роботом, щоб усе це поєднати", - сказала Рижикова.

Що відомо про попередні результати Рижикової

  • У 2021 році перевершила рекорд 17-річної давності, який належав Тетяні Терещук-Антиповій і був встановлений на Олімпійських Іграх (53.37 секунд) - на 0.41 секунди.
  • Рижикова входить у топ-5 найшвидших бігунок сезону. Швидше за неї, окрім Фемке Бол, 400 метрів з бар'єрами пробігла американки Сідні Маклафлін (51.9 секунд) - володарка світового рекорду, а також Шам'є Літтл (52.39) та Далайла Мухаммад (52.42 секунди).
  • До Рижикової лише 20 спортсменкам в історії вдалося вибігти з 53 секунд на дистанції 400 метрів з бар'єрами.
  • Крім нового особистого рекорду на дистанції 400 метрів з бар'єрами, Рижикова оновила свій найкращий результат і на дистанції 400 метрів.
Читайте також: Українка Рижикова з особистим рекордом виконала норматив на другу бігову дисципліну на Олімпіаду

Що далі

  • Понеділок, 2 липня. Півфінали у бігу на 400 метрів з бар'єрами серед жінок.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу