"Серби нервували, і це заспокоювало". Реакція Костевич та Омельчука на "бронзу" Олімпіади-2020

"Серби нервували, і це заспокоювало". Реакція Костевич та Омельчука на "бронзу" Олімпіади-2020

Ексклюзивно
"Серби нервували, і це заспокоювало". Реакція Костевич та Омельчука на "бронзу" Олімпіади-2020
AP

Олена Костевич і Олег Омельчук прокоментували медальний виступ ексклюзивно для Суспільного.

Україна розпочала четвертий день Олімпійських ігор-2020 з чергової бронзової нагороди – в кульовій стрільбі. Третю медаль для збірної в міксті на 10 метрів завоювали Олена Костевич, яка була прапороносицею збірної на відкритті цих Ігор, і Олег Омельчук.

Читайте також: Україна здобула третю "бронзу" на Олімпіаді-2020: її виграли стрільці у змішаному змаганні

Костевич змогла з другої спроби виграти медаль на Олімпіаді в Токіо. У одиночній стрільбі з пневматичного пістолета вона посіла четверте місце, хоча могла зачепитися за "бронзу".

Тепер, завдяки медалі, Костевич здобула четверту медаль на Олімпійських Іграх. І розділяє друге місце за кількістю медалей серед українців на Олімпіадах.

Читайте також: Олена Костевич піднялася у топ-3 найтитулованіших спортсменів України на Олімпіадах

Після завершення змагань українці поділилися враженнями від здобуття олімпійської медалі: для Костевич – четвертої в кар'єрі (але першої в команді), для Омельчука – дебютної.

Олена Костевич

  • Про четверту олімпійську нагороду

"Звісно, до цього не звикнеш. Це дуже короткі моменти на п’єдесталі. Дуже приємно стояти на ньому не самій, а вдвох. [На Олімпіаді в мене] це вперше".

  • Про прокляття прапороносця

"Я чула про цей міф. Сьогодні я його розвіяла. Не до кінця в нього вірила. Можливо, тому так і сталося, бо це неправда".

Читайте також: "Я розвіяла цей міф". Олена Костевич побила "прокляття" українців на Олімпіаді в Токіо
  • Про конкуренцію з сербами Зораною Аруновіч і Даміром Мікецом

"Чемпіонат світу був три роки тому, а Європи – два місяці тому. Вони мали медаль на чемпіонаті Європи, а ми залишились без неї. Це був такий реванш, можливо. [Взяли] медаль не на чемпіонаті світу [чи Європи], а тут. Сербська пара сильна. Часто так виходить, що ми з ними зустрічаємося. Вони дуже нервували цього разу, і це відчувалося".

"Ми були єдиною командою: був і тренер, і мій другий тренер. Ми всі працювали сьогодні від самого початку й до останнього пострілу".

  • Про "бронзовий" фінал
"На фіналі адреналін відпустив. Я бачила, як нервується сербська пара, і мені, навпаки, хотілося заспокоїтись. І мені це вдалось".

Олег Омельчук

  • Про перший олімпійський подіум
"Відчуття радості, щастя. Стільки часу й праці поклав. Це вже четверті [мої] Олімпійські ігри, тому для мене ця медаль дуже-дуже важлива".

"У мене, чесно кажучи, вже спокій на душі й на серці. Найгірше психологічно в нашому виді спорту – це те, що думки постійно приходять. Я думав, що на четвертих Олімпійських іграх буду старшим і менше хвилюватимуся через досвід, а вийшло навпаки. Зараз уже буду розумово й морально спокійнішим. Думаю, це в подальшому буде допомагати в тому, щоб гарно виступати".

  • Про невихід до "золотого" фіналу

"Звичайно, хвилювання було. Почав стрільбу нормально, а в кінці в мене не скажу, що було погано, але було багато близьких дев’яток. Але купність стрільби була нормальна. Я після того, як побачив, що ми будемо боротися за третє місце, спочатку засмутився. Але, дякувати богу, ми стали третіми. Як Олена каже, це дійсно командна медаль для нас усіх".

Читайте також: Третя медаль України, виступ Світоліної та перший заплив Романчука. Онлайн 4-го дня Олімпіади-2020

Що далі

  • Олімпійські змагання зі стрільби триватимуть до 2 серпня.
  • 29 липня Олена Костевич ще побореться за медаль у стрільбі з 25 метрів.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок