Шість плавців збірної Польщі відправили додому після прибуття у Токіо на Олімпіаду. У чому причина

Шість плавців збірної Польщі відправили додому після прибуття у Токіо на Олімпіаду. У чому причина

Шість плавців збірної Польщі відправили додому після прибуття у Токіо на Олімпіаду. У чому причина
. Agencja Gazeta

Як виявилося, заявка олімпійської збірної Польщі з плавання мала бути меншою.

Польська федерація плавання відправила додому шість спортсменів, які прибули у складі олімпійської збірної у Токіо на Ігри-2020. Про це повідомляє прес-служба організації.

На Олімпіаду-2020 збірна Польщі відправилася у складі 23 спортсменів. Частина з них мала виступити лише в естафетних запливах - у Токіо польська збірна відібралася у п'яти дисциплінах - чоловічій та жіночій 4х100 вільним стилем, чоловічих 4х200 вільним стилем та у естафеті з комплексного плавання, а також у змішаній естафеті з комплексного плавання.

Проте після прибуття у Токіо шістьом спортсменам сказали повертатися додому. Виступити на Олімпіаді вони не зможуть.

Що трапилося?

Згідно кваліфікаційних стандартів на Олімпійських Іграх, країни мають право заявляти плавців лише на естафету за умов, якщо вони виконали хоча б норматив "Б" у тій дисципліні, де мають брати участь. Усього заявити на естафети можна було не більше 10 спортсменів.

Міжнародна федерація плавання, підраховуючи кількість спортсменів, які виконали олімпійські нормативи "А" та "Б", прийшла до висновку, що у заявці збірної Польщі більше спортсменів, аніж має бути. Відповідно, частина спортсменів мали її покинути.

Читайте також: Світовий рекордсмен з плавання Говоров не потрапив на Олімпіаду. У чому причина

У підсумку Токіо після прильоту покинули шість спортсменів - Алісія Чурж, Бартош Піщорович, Александра Полянська, Матеуш Чованець, Домініка Коссаковська та Ян Голуб. Вони вже встигли попрощатися з партнерами по олімпійській збірній.

Що відбулося далі?

Після від'їзду з Токіо частина польських плавців підписали відкритого листа президенту федерації плавання Польщі Павелу Сломінському. У ньому вони закликали організацію піти у відставку одразу ж через цю ситуацію.

У польській федерації пояснили, чому виникла помилка під час складання заявки на олімпійський турнір з плавання. Там пояснили, що попередня заявка із 23 спортсменів була складена з врахуванням тих спортсменів, які відібралися за підсумками національних кваліфікацій.

У федерації Польщі наголосили, що після того, як отримали від Міжнародної федерації список спортсменів, які можуть брати участь у змаганнях у Токіо, здійснили запит щодо того, чи можуть усі 23 спортсмени змагатися на Іграх. Проте лише у середу, 14 липня, президенту польської федерації відповіли, що шість спортсменів, виконавших норматив "Б", не можуть брати участь в олімпійському турнірі через перевищення ліміту.

Що відомо

  • На Олімпійських Іграх у плаванні буде розіграна рекордна кількість медалей - 37.
  • Серед нових дисциплін на Олімпіаді у плаванні - чоловічі 800 метрів (вільний стиль), жіночі 1500 метрів (вільний стиль), а також змішана естафета 4х100 (комплексне плавання).
  • Україна на Олімпіаді-2020 буде представлена вісьмома плавцями. Серед них - Михайло Романчук, який здобув два "золота" на дистанціях 800 та 1500 метрів.
Читайте також: Склад збірної України на Олімпійські Ігри. Хто та скільки спортсменів виступлять у Токіо

Що далі

  • 24 липня - 1 серпня. Олімпійський турнір з плавання.
Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!
На початок