"Поговорили на підвищених тонах". Плавець Романчук міг змінити тренера перед Олімпіадою-2020

"Поговорили на підвищених тонах". Плавець Романчук міг змінити тренера перед Олімпіадою-2020

Ексклюзивно
"Поговорили на підвищених тонах". Плавець Романчук міг змінити тренера перед Олімпіадою-2020
AP

Ексклюзивне інтерв'ю тренера 2-разового призера Олімпіади в Токіо.

На Олімпійських Іграх у Токіо збірна України здобула перші за 17 років медалі у плавання. Причому не одну, а дві - Михайло Романчук на двох дистанціях 800 метрів та 1500 метрів вільним стилем завоював "бронзу" та "срібло" відповідно.

Виступ Романчука на Олімпіаді-2020, окрім медалей, пройшов досить яскраво. В обох кваліфікаційних запливах український плавець здобув перемогу, причому після Ігор у Токіо саме він залишився автором олімпійського рекордуДистанція дебютувала на Олімпіаді-2020 на 800-метрівці.

Щоразу після закінчення виступу Романчук в інтерв'ю звертав увагу на фактор тренера в успіхах на Олімпійських Іграх у Токіо. З шести років український плавець займається під керівництвом тренера Петра Нагорного, якого подякував за результати на Олімпіаді.

"18 років [йшов до цієї медалі]. З шести років займаюся плаванням, прийшов до свого тренера, який зараз тут зі мною, з яким ми досягли цих результатів. Без нього цього [медалі] не було б", - сказав Романчук після першої медалі на Олімпіаді.

"Тренер привітав мене. Це все-таки наші перші олімпійські медалі, він мій перший тренер, разом йшли до цього з шести років, 19 років працюємо один з одним. Не тільки мені є, що доводити. Ми разом, працюємо далі і будемо доводити, на що здатні", - розповів український плавець після "срібла" Олімпійських Ігор.

До Олімпіади Романчук міг готуватися і без свого тренера, розповів Петро Нагорний в інтерв'ю Суспільне Спорт. Але у підсумку вони продовжили роботу та стали 2-разовими призерами Ігор у Токіо.

Читайте також: Повне інтерв'ю Петра Нагорного - про медалі Олімпіади-2020 від Михайла Романчука, вплив пандемії та подальші плани

Що сталося?

Нагорний розповів Суспільне Спорт, що підготовка до Олімпіади мала свої особливості в умовах пандемії коронавірусу. Готуватися було непросто через те, що Олімпіаду перенесли, а також через те, що перенесення вплинуло на саму підготовку спортсмена.

"У 2020 році, коли стало відомо, що перенесли Олімпіаду, це наклало свій відбиток. Але я, як тренер, адже завжди йому [Романчукові] казав: "Я керую процесом, а ти просто його виконуєш". Сказав: "В нас два варіанти – не плавати і дати тобі відпочити. Не знаю наскільки, коли закінчиться пандемія. Але я абсолютно не впевнений в тому, який ти вийдеш після цього". Я йому сказав: "Ці напрацювання, які ти виконував протягом багатьох років можна потім просто не відновити". І зараз можу сказати: Олімпійські Ігри показали, що деякі атлети, які не плавали, виступили досить посередньо".

Тренер розповів, що питання підготовки Романчука з іншим фахівцем було піднято ним під час особистої бесіди зі спортсменом. Нагорний визнав: розмова з плавцем була дуже емоційною, але сам Романчук відмовився змінювати тренера.

"Коли починався сезон, я йому казав так: "Можливо, ти хочеш мене змінити, як тренера? І можливо я вичерпав себе, як тренера?". Тому що він уже доросла людина. Я кажу, що зміна тренера – це нормально. Все ж таки це досвід і кожен тренер має свою якусь межу. Я йому так і сказав: "Якщо ти хочеш, я з розумінням поставлюсь. Це нормально, абсолютно". На що він сказав: "Ні, ми продовжуємо працювати разом".

Вдруге до цієї розмови Нагорний та Романчук повернулися у вересні 2020-го. Тоді тренер переїхав до Михайла у Хмельницький, щоб проводити сумісну підготовку. За словами Нагорного, розмова пройшла на підвищених томах, але у підсумку роботу разом тренер та спортсмен продовжили.

"Нам дали добро на підготовку – це мер Хмельницького. Він дав нам можливість тренуватись. Мені довелося приїхати в Хмельницький, адже Михайло жив з дружиною. Мені довелося зняти квартиру і жити самому, і з ним продовжувати працювати. Було непросто тому, що не мали певної якоїсь цілі. Але якось я знаходив слова підтримки, переконання. У певний момент було дуже складно і я навіть почав розчаровуватись у всьому цьому. Але у вересні ми з ним знову сіли та поговорили на підвищених тонах. В основному говорив я. Запропонував йому деякі варіанти, але все ж таки ми залишились працювати разом".

"Це був один раз, коли ми говорили у вересні. Так, на підвищених тонах. Ну, в основному говорив я. Він слухав і я йому кажу: "Ти подумай, я тобі даю просто шанс, поки є час. Такого атлета візьме будь-який тренер та країна. Єдине, що вони не знають, що з тобою робити – це вже інше питання. Але я тобі даю можливість зробити крок першому. Тому, що це психологічно легше". А так, як я ставлюсь до нього, якби там не було, як до дитини, тому я його розумію та даю такий шанс. Він не скористався, сьогодні поговоримо. Захоче завтра далі готуватись, будемо готуватись".

Щодо результатів Романчука на Олімпіаді, то тренер вважає: Михайло впорався із завданнями на сезон. І порівняв його виступ на Олімпіаді з чемпіонатом світу, де українець взяв лише одну срібну медаль - на дистанції 1500 метрів вільним стилем.

"Він [Романчук] усі задання на сезон, якщо дивитись, по закінченню Олімпіади, вважаю, виконав непогано. Можливо хотілося б краще, але я задоволений тим, що на 800 метрах у нас є медаль. Тому, що в 2019 році ми приїздили в Південну Корею [чемпіонат світу] за двом медалями, а повернулися з однією. Що сталося там у 2019 році мені самому складно сказати. Тішить те, що я знайшов потрібні слова і за добу до основної дистанції налаштував так, щоб він був другим. На даний час в нас дві медалі – я цим задоволений. Я вважаю, що це ще один крок вперед".

Хто такий Михайло Романчук

  • Плавець із Рівненської області, 2-разовий олімпійський призер з плавання.
  • Перший український плавець за 17 років, що здобув медалі на Олімпіадах. Востаннє це вдавалося Яні Клочковій у 2004 році.
  • Михайло Романчук - 7-разовий призер чемпіонатів Європи (4 - "золота") та 2-разовий срібний призер чемпіонатів світу.
  • У 2021 році Романчук виграв два золота на Євро з водних видів спорту - на дистанціях 800 та 1500 метрів вільним стилем.
На початок