Світовий рекордсмен з плавання Говоров не потрапив на Олімпіаду. У чому причина

Світовий рекордсмен з плавання Говоров не потрапив на Олімпіаду. У чому причина

Світовий рекордсмен з плавання Говоров не потрапив на Олімпіаду. У чому причина
AP

Олімпійські Ігри в Токіо могли стати другими в його кар'єрі.

Андрій Говоров - один із лідерів збірної України в плаванні. 29-річний плавець неодноразово ставав призером чемпіонаті світу та Європи, змагаючись в дисциплінах 50 метрів вільним стилем та батерфляєм.

Говоров змагався на Олімпійських Іграх у Лондоні в 2012 році, дійшовши до півфіналу. А у 2016-му став п'ятим у фінальному запливі.

Олімпіада-2020 могло стати для українського плавця третьою. Проте на олімпійському турнірі з плавання Говоров не виступить.

Що трапилося?

У плаванні існують два кваліфікаційні нормативи: норматив "А" та "Б". Кваліфікаційний норматив "А", гарантує спортсмену участь на Олімпійських Іграх, норматив "Б" - дає відповідне право залежно від того, скільки спортсменів вже відібралися у запливі на дистанції.

Найкращий результат під час олімпійської кваліфікації Говоров показав наприкінці червня. Дистанцію 50 метрів вільним стилем плавець подолав з результатом 22.16 секунди.

Кваліфікаційний норматив "А" Говоров не виконав - він складав 22.01 секунди. Проте норматив "Б" (22.67 секунд) йому підкорився.

Попри виконаний норматив "Б", на Олімпійські Ігри 29-річний плавець не відправиться. Оскільки норматив "А" вдалося виконати іншому українцю - 19-річному Владиславу Бухову.

Бухов під час олімпійського циклу показав результат 21.96 секунди. Відповідно, він відправиться на Олімпіаду.

Згідно з правилами Міжнародного олімпійського комітету, кожна країна може делегувати на дистанцію не більше двох спортсменів, якщо вони виконали кваліфікаційний норматив "А". Проте через те, що Говоров виконав лише кваліфікаційний норматив "Б", Україна у цій дисципліні буде представлена лише одним спортсменом.

Що відомо

  • Андрій Говоров є світовим рекордсменом на дистанції 50 метрів батерфляєм - її він проплив за 22.27 секунди.
  • Відібратися на дистанцію 50 метрів батерфляєм на Олімпіаді в Токіо український спортсмен не міг, оскільки вона відсутня в програмі.
  • В активі Говорова - "бронза" на чемпіонаті світу-2017 (50 метрів батерфляєм), а також шість нагород на Євро: "золото" - 2016, 2018 (батерфляєм), "срібло" - 2016, 2021 (вільним стилем і батерфляєм), "бронза" - 2012, 2014 (вільним стилем і батерфляєм).
  • Владислав Бухов був володарем світового рекорду серед юніорів на дистанції 50 метрів батерфляєм. Її він подолав з результатом 23.14 секунд.
  • Загалом Україна на олімпійському турнірі з плавання буде представлена вісьмома спортсменами. У Токіо змагатимуться Владислав Бухов, Денис Кесіль, Михайло Романчук, Ігор Трояновський, Сергій Фролов, Сергій Шевцов, Дарина Зевіна, Христина Панчішко.
Читайте також: Склад збірної України на Олімпійські Ігри. Хто та скільки спортсменів виступлять у Токіо

Що далі

  • 24 липня - 1 серпня. Олімпійський турнір з плавання.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022