Скасування Олімпіади і Паралімпіади коштуватиме Японії 17 млрд доларів - дослідження

Скасування Олімпіади і Паралімпіади коштуватиме Японії 17 млрд доларів - дослідження

Скасування Олімпіади і Паралімпіади коштуватиме Японії 17 млрд доларів - дослідження
AP

І вони є меншими, аніж втрати від надзвичайного стану.

Відмова від проведення Олімпійських та Паралімпійських Ігор, які мають відбутися у Токіо, коштуватиме Японії 17 млрд доларів. Про це свідчать результати дослідження інституту Номури, повідомляє Kyodo News.

Японський інститут проводив дослідження у контексті поточної ситуації з пандемією коронавірусу. У частині Японії, зокрема у столиці Токіо, діє надзвичайний стан, який обмежує повноцінну роботу бізнесу.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Економісти інституту Номура прийшли до висновку, що відмова від проведення Олімпійських Ігор означатиме для Японії менші фінансові втрати, аніж ті, які спостерігаються під час дії надзвичайного стану за весь час пандемії коронавірусу.

"Навіть якщо Ігри будуть скасовані, економічні втрати будуть меншими, аніж [збитки] від надзвичайного стану", - зазначив виконавчий економіст інституту Такахіде Кіучі.

Також економісти підрахували, якими можуть бути фінансові вигоди від проведення Олімпійських та Паралімпійських Ігор. Якщо Ігри відбудуться, то Японія зможе заробити 15.2 млрд євро, а якщо змагання відбудуться за присутності глядачів - то 16.6 млрд євро (на 1.4 млрд євро).

За підрахунками інституту Номура, під час першого надзвичайного стану весною 2020-го коронавірусні обмеження призвели до економічних втрат у розмірі 58.7 млрд євро. Очікується, що внаслідок нового надзвичайного стану втрати Японії складатимуть 17.45 млрд євро.

У перші три місяці 2021 року ВВП Японії впав на 5.1% у порівнянні із аналогічним періодом у 2020-му.

Олімпійські Ігри у Токіо відбудуться з 23 липня по 8 серпня. Поки що невідомо, чи допустять організатори змагань на них вболівальників з Японії.

Що відбувається з Олімпіадою-2020: хронологія подій

На початок