Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Не погоджуюся з Підгрушною". Ганна Еберг - про звинувачення українки у нечесній боротьбі в естафеті

"Не погоджуюся з Підгрушною". Ганна Еберг - про звинувачення українки у нечесній боротьбі в естафеті

Ексклюзивно
"Не погоджуюся з Підгрушною". Ганна Еберг - про звинувачення українки у нечесній боротьбі в естафеті
. AP Images

Ексклюзивний коментар Ганни Еберг для Суспільне Спорт.

Боротьба між Ганною Еберг та Оленою Підгрушною за медаль у змішаній естафеті - один з найяскравіших епізодів старту чемпіонату світу з біатлону. Шведка випередила українку на фініші, виграла "бронзу".

Після гонки Підгрушна у коментарі заявила, що Ганна діяла нечесно і потрібно було подавати протест. Еберг у коментарі шведським ЗМІ пояснила, що усе робила правильно.

Юрай Санітра у коментарі Суспільне Спорт теж заявив, що не бачить підстав для протесту у цій боротьбі.

Ми розповідали у всіх деталях про цю ситуацію.

Суспільне Спорт звернулося за коментарем безпосередньо до Ганни Еберг. Усе-таки, шведським ЗМІ вона коментував сам підсумок гонки, а не відповідала на звинувачення Олени Підгрушної. Ось що сказала шведка:

"Я не знаю, що дослівно сказала Олена після змішаної естафети. Але я не погоджуюся з нею, що робила щось нечесно. Вважаю, це була чесна боротьба. У мене була дуже хороша тактика на останнє коло: найважливіше було залишатися першою на вершині останнього підйому, перед усіма поворотами на фініші".
Ганна Еберг з бронзою чемпіонату світу
Ганна Еберг з бронзою чемпіонату світу. IBU

Як пояснила Еберг-старша, разом з тренером вона складає тактичний план на кожну гонку. Дві з шести особистих перемог у кар'єрі Ганни - у мас-стартах, які вона виграла у боротьбі на останньому колі.

"Ми завжди складаємо тактику на останнє коло гонки. Особливо, коли мова йде про контактні дисципліни, де найважливіше - хто першим перетне фінішну лінію. Я думаю, що дуже важливо мати план. У мене він був [у змішаній естафеті] і я могла його притримуватися, хоч і була дуже втомлена".

Водночас, Ганна знайшла привід подякувати Олені Підгрушній:

"Я не погоджуюся з нею [щодо естафети], але також маю сказати дякую, що "протягнула" на моєму другому колі в спринті".

Ганна працювала разом з Оленою під час одного з кіл у спринті. Для Підгрушної - це було останнє коло, для Ганни - друге. Саме на другому колі в спринті шведка показала свій найкращий час - на двох інших колах була повільнішою на 9 та 17 секунд відповідно.

У спринті на чемпіонаті світу Ганна Еберг фінішувала 10-ю, Олена Підгрушна - 11-ю.

Ось відео останнього кілометра змішаної естафети:

На початок