Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Кращого варіанту не бачу". Юрай Санітра - про склад України на чемпіонат світу

"Кращого варіанту не бачу". Юрай Санітра - про склад України на чемпіонат світу

Ексклюзивно
"Кращого варіанту не бачу". Юрай Санітра - про склад України на чемпіонат світу
. Дмитро Євенко

Ексклюзивний коментар тренера збірної України для Суспільне Спорт.

За день до завершення чемпіонату Європи з біатлону тренерський штаб збірної України визначився зі складом команди на світову першість. У фінальну заявку потрапили 11 біатлоністів: п'ять чоловіків та шість жінок.

Четверо з цих одинадцяти здобули місце на чемпіонаті світу саме завдяки виступу на Євро - це Богдан Цимбал, Артем Тищенко, Віта Семеренко та Анастасія Меркушина.

Читайте також: Склад збірної України на чемпіонат світу з біатлону

Головний тренер збірної України Юрай Санітра в студії Суспільне Біатлон пояснив вибір такого складу, розповів, чому не потрапила у заявку Катерина Бех, а також оцінив виступ України на чемпіонаті Європи.

  • Вибір складу на чемпіонат світу

"По чоловіках питань не було, іншого складу не було. По жінках - є питання по Катерині Бех, Віті Семеренко та Анастасії Меркушиній. Я трохи був розчарований естафетамиУ естафетах змагалися Віта Семеренко (класична змішана) та Анастасія Меркушина (одиночна змішана). Катерина Бех - пропускала цю гонку. Дуже-дуже багато думав, щоб зробити найкращий варіант, який мені підійде по дисциплінах на чемпіонаті світу. Скажу, що кращого варіанту станом на зараз не бачу. Якщо нам треба закрити дві особисті дисципліни та три естафети, то цей варіант найкращий.

Багато питань по Бех. Вона більше півроку працює з нами в команді "А", зробила великий крок уперед, але не встигли з нею зробити усю потрібну роботу. Я казав на початку підготовки, що її потрібно готувати до Олімпіади. Тому з Катею ми поговорили, прийняли рішення, що краще буде, якщо в цьому сезоні вона матиме більше стартівЗа період чемпіонату світу відбудеться два етапи Кубка IBU, де спортсмени пробіжать п'ять особистих гонок та естафету, ніж один чи максимум два на чемпіонаті світу.

  • Про виступ Артема Прими у всіх гонках чемпіонату Європи

"У цій ситуації добре, що Артем Прима виступав і завоював перше місце в гонці переслідування. Треба, щоб ми мали результати і було фінансування на наступний сезон. У Прими буде десять днів до першого старту, щоб добре пройти акліматизацію. Зробимо спеціальний план до першого старту, упевнений, що Артем досвідчений спортсмен і впорається з тим, щоб бути добре готовим до чемпіонату світу".

Читайте також: Артем Прима - чемпіон Європи в гонці переслідування
  • Про можливе припинення роботи з жіночою збірною

"Це справа президента, а не моя. Це для мене нова інформація, не можу відповісти на це запитання.

Можу сказати, що з роботою на дві команди справляюся без проблем. З чоловіками довше уже працюємо, з дівчатами - треба був час, щоб позайомитися. Задоволений, що вдалося зробити хорошу робочу атмосферу в команді. Усі дорослі спортсменки, які знають що і як робити. А це перший крок у цьому сезоні, який бачу позитивним.

По забезпеченню команди - не бачу питань, щоб тренерський штаб разом зі мною не впорався з організацією тренувального процесу.

Чи готовий працювати? Питання не до мене, я завжди готовий".

Читайте також: "Чемпіонат невикористаних можливостей". Бринзак - про виступ України на Євро й склад на Поклюку-2021
На початок