Артем Прима - чемпіон Європи в гонці переслідування

Артем Прима - чемпіон Європи в гонці переслідування

Артем Прима - чемпіон Європи в гонці переслідування IBU

Друга перемога в кар'єрі Артема!

Чоловіча гонка переслідування закривала програму особистих гонок на чемпіонаті Європи-2021 в польських Душниках-Здруй. За результатами спринту в персьют відібралися три українці біатлоністи: Артем Прима, Богдан Цимбал та Артем Тищенко.

Найкращі шанси на подіум мав Артем Прима, який за підсумками вчорашнього спринту починав гонку шостим. Його відставання від лідера на старті складало 32 секунди.

На першій та третій стрільбі Артем заробив по одному колу штрафу, але все одно завдяки хорошому темпу на дистанції, а також через помилки інших біатлоністів, він тримався у групі лідерів. Після третьої стрільби Прима вийшов четвертим - шість біатлоністів перебували в інтервалі 20 секунд.

Дивіться повне відео чоловічої гонки переслідування

Остання стрільба стала ключовою, п'ятірка лідерів (відпав швейцарець Єгер) прибула на неї з інтервалом в 10 секунд. Усі схибили 1-2 рази, Прима пішов на одне коло штрафу. Артем після виходу зі штрафного кола вийшов на другому місці,в 0.1 секунди позаду від Міхала Крчмажа, але пройшов чеха на вирішальному етапі і став переможцем гонки.

Ключовий момент - атака в підйом за кілометр до фінішу. Артем створив собі гандикап у кілька секунд, які втримав до фінішу. Артем Прима - чемпіон Європи у гонці переслідування.

Для Прими ця перемога стала другою в кар'єрі в особистих гонках. Уперше Артем здобував "золото" теж на чемпіонаті Європи у Ріднау-2011, де став переможцем індивідуальної гонки.

Окрім Прими, суттєво покращили свій результат Богдан Цимбал та Артем Тищенко. Цимбал схибив під час першої та останньої стрільби - це дозволило йому піднятися з 29-го на 17-е місце. Тищенко, в свою чергу, провів чисті вогневі рубежі: піднявся з 39-го на 21-е місце.

Чоловіча гонка переслідування. Результати

  1. Артем Прима (Україна, 1+0+1+1) +32:11.3
  2. Міхал Крчмаж (Чехія, 0+0+0+1) +6.6
  3. Гавард Богетвейт (Норвегія, 0+0+1+2) +12.5
  4. Йоганнес Кюн (Німеччина, 0+0+1+2) +18.6
  5. Александр Андерсен (Норвегія, 1+0+1+1) +21.0
  6. Зіверт Баккен (Норвегія, 0+1+2+2) +21.9

...

  • 17. Богдан Цимбал (1+0+0+1) +1:08.6
  • 21. Артем Тищенко (0+0+0+0) +1:14.3
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика