У другому епізоді циклу роликів про комунікацію між військовими та цивільними "Точка дотику" присвячена темі панічної атаки — стан, з яким стикаються як цивільні, так і військові.
Як працює наш мозок під час стресу, чим паніка відрізняється від панічної атаки пояснив Роман Червоний, старший офіцер групи психологічного відновлення Оперативного командування "Захід".
Він порівняв стресову реакцію сучасної людини з поведінкою наших предків:
"10 тисяч років тому, заходячи в незнайому печеру, людина очікувала зустріти там печерного ведмедя. Її мозок готувався або до втечі, або до бою. Відповідно, запускався гормональний фон для фізичної роботи".
Роман Червоний додав, що тепер, попри те, що загроза може бути не фізичною, ті ж механізми все одно спрацьовують, але не "відпрацьовуються" через рух чи боротьбу. Як наслідок — накопичується напруга, яка може проявитися у вигляді гострої стресової реакції або панічної атаки.
"Паніка — це реакція на страх. Через тривожність і страх ми можемо дійти до панічної реакції або панічної атаки", — розповів військовий психолог.
Він пояснив, що тривожність — це неусвідомлена реакція, тоді як страх має конкретну причину. А з тривалого стану страху й виникає панічна атака. Панічна реакція може проявлятись зовні як у вигляді плачу, крику, сміху, або навпаки — завмирання та внутрішнього шоку. А от панічна атака містить ще й психосоматичні симптоми.
Які це симптоми і що робити, якщо у людини панічна атака? Відповіді на ці запитання — дивіться у відео вище.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok