Що таке посттравматичний стресовий розлад і хто в групі ризику. Це тема першого випуску циклу “Точка дотику” – проєкту, який допомагає налагодити діалог між військовими та цивільними, пояснюючи складні психологічні процеси простими словами.
У першому випуску психологиня, психотерапевтка психологічної підтримки персоналу ОК "Захід" Ольга Галицька розповідає, як формується ПТСР, як війна впливає на психіку військових і цивільних і чому своєчасна допомога фахівців є важливою.
“Якщо ми візьмемо назву посттравматичний стресовий розлад, то це розлад, який стається з психікою людини і відноситься до психічних хвороб. Чому ж він стається, на якій основі і де він може статися? ПТСР – це хвороба. Хвороба, яка наступає після психологічної травми. Травма, яку отримує людина, є неочікуваною. І ця травма загрожує життю”, – пояснює Ольга Галицька.

За словами фахівчині, ризик розвитку ПТСР існує не лише для військових, а й для цивільних, зокрема дітей. Адже дитяча психіка так само реагує на війну, формуючи свої механізми захисту та переживання стресу.
“Смерть – це те, з чим людство завжди бореться, але, на жаль, війна не є гуманною. І військові дії – це найгірше, що придумало людство, коли людина з людиною починає воювати”, – каже Ольга Галицька.

Психологиня зазначає, що перші симптоми можуть проявлятися не одразу після травматичної події, а через 1-3 місяці, півроку або навіть 2 роки. Якщо не звертати увагу на ознаки ПТСР, то наслідки можуть стати руйнівними.
А якими є перші ознаки розладу та коли варто звертатися за допомогою – дивіться у відео вище.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok