Деруни – одна з популярних страв із картоплі, яку готують у різних куточках України. У селі Сатиїв на Рівненщині їх роблять за особливим рецептом – із пшоняною начинкою, традицію якого передають із покоління в покоління.
Суспільне продовжує розповідати про гастрономічну спадщину Рівненщини у проєкті "Кулінарний спадок".


З картоплі можна приготувати безліч страв, і серед того розмаїття будуть деруни, або ж тертюхи, терчаники, кремзлики чи картопляники, як їх ще називають у народі. Щоб підсилити смак дерунів, господині готують їх з різноманітними начинками: м’ясною, сирною чи грибною.


У селі Сатиїв Варковицької громади Дубенського району деруни смажать із пшоном. Рецепт цієї страви передають із покоління в покоління.
"Деруни з пшоном — давня страва. Я її перейняла від мами, — поділилася жителька Сатиєва Катерина Базаріна. — Вона готувала цю страву, зазвичай, у піст. Для начинки використовувала пшоно. Щоб воно не гірчило і трималось у дерунах, його треба промити у декількох водах, відварити і поставити тушкуватись у духовку".
Господиня додала, що деруни з пшоном — проста у приготуванні страва, а ще ситна і смачна. Такі деруни готує часто для своєї родини, і вже не як пісну страву.


Які ж інгредієнти необхідні для приготування дерунів по-сатиївськи, що потрібно зробити, щоб картопля не потемніла, а пшоно трималося у дерунах — про все це дивіться у черговому випуску проєкту "Кулінарний спадок".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok