Перейти до основного змісту
Кадровий дефіцит: на які професії існує попит на Рівненщині

Кадровий дефіцит: на які професії існує попит на Рівненщині

Водії, слюсарі, швачки та електрогазозварники — на такі професії наразі фіксують попит на Рівненщині. Також відчувається дефіцит працівників — на одну вакансію в середньому претендує дві особи.

Про це в етері Українське радіо. Рівне розповіла начальниця управління організації надання послуг Рівненського обласного центру зайнятості Наталія Руда.

"На Рівненщині відчувається дефіцит кадрів — на одну вакансію в середньому претендують лише дві особи. Найбільший попит на кваліфікованих робітників, зокрема, водіїв, слюсарів, швачок та електрогазозварників. Особливо це помітно в підприємствах критичної інфраструктури, таких як хлібозаводи, які потребують пекарів, формувальників тіста та водіїв", — зазначила Наталія Руда.

За її словами, роботодавцям пропонують пільги для залучення працівників вразливих категорій, зокрема внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій та людей з інвалідністю:

"У цьому році понад 700 внутрішньо переміщених осіб та 160 учасників бойових дій знайшли роботу. Понад 200 вакансій наразі відкриті для людей з інвалідністю".

Вона також повідомила, що на рівні держави діють програми компенсації для роботодавців, які приймають на роботу представників цих категорій.

"Це дає змогу роботодавцям суттєво зекономити на витратах на оплату праці та Єдиному соціальному внеску, адже держава покриває частину витрат. Цього року завдяки компенсаціям було працевлаштовано понад 300 осіб", — пояснила посадовиця.

За словами Наталії Рудої, область входить до трійки лідерів в Україні за кількістю виданих мікрогрантів, що сприяє розвитку економіки області:

"З початку дії програми скористались такими грантами понад 1 600 осіб. Видано майже 400 млн грн і передбачається створення понад 3 000 робочих місць. Умови гранту дуже прості, це як безвідсоткове кредитування, вимога лише створити робочі місця, працювати, взяти на роботу людей і виплачувати заробітну плату, сплачувати податки, тому що сума гранту повертається податками".

Наталія Руда додала, що середня зарплата, яку пропонують роботодавці, становить близько 11 тисяч гривень, хоча для водіїв та спеціалістів на підприємствах вона може сягати від 35 до 60 тисяч гривень.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок