Перейти до основного змісту
"До нас прийшла засуха": голова асоціації фермерів пояснив, чому на Рівненщині зросли ціни на продукти

"До нас прийшла засуха": голова асоціації фермерів пояснив, чому на Рівненщині зросли ціни на продукти

Голова Асоціації фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич під час етеру
Голова Асоціації фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич під час етеру. Суспільне Рівне

На Рівненщині зросли ціни на продукти, зокрема, на картоплю та капусту. На підвищення вартості вплинула нестійка кліматична ситуація у період збору врожаю. Однак боятися значного подорожчання не варто, оскільки Україна купила за кордоном достатню кількість овочів.

Про це в етері YouTube-проєкту Суспільного "Тема тижня" розповів голова Асоціації фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич.

За його словами, цьогорічна весна в Україні була доволі нестабільною, із заморозками. На Рівненщині ситуація була не критичною. Однак у період збору врожаю на нашу територію прийшла засуха.

"Цьогоріч на Рівненщині був гарний відсоток опадів. Кліматична ситуація сприла росту продуктів. Однак під час збору врожаю прийшла засуха, це вплинуло на якість овочевої продукції, зокрема, на картоплю, яка втратила свої конденціні якості. Тому хорошої картоплі доволі небагато", — додав експерт.

За словами Андрія Кузьмича, в Україні лідирує за ціною капуста та несезонні огірки і помідори. Цьогоріч ціна на продукти буде дорожчою за попередні роки.

"Під час збору врожаю до нас прийшла засуха": на Рівненщині зросли ціни на продукти
Андрій Кузьмич. Суспільне Рівне
"Раніше найбільші обсяги продуктів постачали виробники з Херсонщини. Зараз вартість на продукти висока. Але фермери, які їх вирощують, прекрасно розуміють, що таке виростити, витратити кошти на засоби захисту, культивацію та збір продуктів", — зазначив Андрій Кузьмич.

Він розповів: якщо продукти в дефіциті, люди одразу їх купують. Часто це стосується гречки, оскільки ціни на неї постійно коливається.

"Історія про гречку вже дворічної давнини. Колись вона космічно виросла в ціні. На наступний рік вона впала. Що на слуху, що в дефіциті, то люди його одразу купують. Якщо люди скажуть, що піднялись ціни на макарони, то всі почнуть їх купувати. Коли закупились картоплею, то ажіотаж перестав. Нині вона може підвищуватись ціні коли будуть заморозки. Тут важко спронозувати", — наголосив Андрій Кузьмич.

За словами Андрія Кузьмича, на європейському ринку українським продуктам вдається конкурувати з імпортними. Наразі є проблема з експортом вітчизняної продукції, оскільки країни Європи встановили обмеження на певні категорії українських продовольчих товарів.

Однак якби Україна не отримувала імпортну продукцію, ціна на неї була б значно вищою, вважає Андрій Кузьмич. Україна закупила картоплю з Грузії, Туреччини та Литви, а капусту з Нідерландів. Тому ситуація з цінами може покращитись.

Ситуація на ринку стабілізується, коли буде достатня кількість продуктів першої необхідності. Вона в нас є. Тут варто заспокоїти людей. Голоду в Україні точно не буде. За це не треба хвилюватися. В такий непростий час ми живемо", — додав Андрій Кузьмич.

За його словами, овочі набагато доступніші за цінами у фермерів, аніж на ринку. Тому якщо люди хочуть придбати продукти за нижчою ціною, можуть звертатися особисто до аграріїв.

Про зростання ціни на продукти та що буде дорожчати далі, дивіться в етері YouTube-проєкту Суспільного "Тема тижня".

Авторка: Марія Степанчук

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок