У Дубенському замку на Рівненщині відкрили виставку робіт "Попереду перших", присвячену інженерним військам. Рівненська художниця Євгенія Базелюк малювала п'ятнадцять картин цієї серії пів року. Експозицію для цивільних презентували вперше. Далі організатори та авторка планують показати картини в Рівному, Києві та за кордоном.
На відкритті виставки побувала й кореспондентка Суспільного.
Рівненська художниця Євгенія Базелюк за пів року створила серію з 15 картин про інженерні війська України. Попередньо мисткиня вивчала принципи роботи техніки, дивилася відео, як вона працює.
"Моїм завданням було не просто малювати техніку, а й показати світу, що нам потрібна ця техніка. Ця акварель дуже ніжна. Можливо, це пов'язано з душею, яку я вкладала в цю військову техніку. Вона така потужна, тому хотілося показати ще ту силу, яка всередині в кожного українця", — розповіла художниця.
Ідея створити серію полотен про інженерні війська виникла в офіцера 47-ї інженерної бригади Сил підтримки ЗСУ Віктора Шубця. З його слів, коли він побачив, як Євгенія малює військову техніку, відразу вирішив організувати з нею такий проєкт:
"Попередньо ми з бойовими офіцерами-інженерами радилися, що краще намалювати, в якому ракурсі. Ми подали Євгенії пропозиції, вона вибрала, які їй підійшли. На цих картинах зображені ті зразки інженерної техніки, які в нас вже є на озброєні і які в перспективі надійдуть. Тут є частина техніки зразків НАТО, які нам передали країни-партнери".
Зі слів військовослужбовця, назва виставки говорить сама за себе:
"Виставка не просто так називається "Попереду перших". Саме тому, що інженери завжди попереду. Без нас ні десантники, ні морська піхота, ні розвідка не йде вперед".
У Дубенському замку картини про інженерні війська для широкого загалу презентували вперше. Попередньо їх показували лише військовослужбовцям. Одним із перших побачив роботи пресофіцер 47-ї інженерної бригади Сил підтримки ЗСУ Ілля Мушко.
"Побачити техніку на картині — це щось із чимось. Були серед наших хлопців такі, хто жартував, що картину, на якій зображений солдат з шевроном мінної безпеки, малювали з нього. Найбільше мені подобається картина, де зображені сапери, які працюють з мінами руками. Вони допомагають всім підрозділам, які працюють вже після них. Тому я вважаю, що їхня робота одна з найважливіших", — поділився пресофіцер.
Євгенія Базелюк розповіла, що її роботи відомі майже у 50 країнах світу. Адже вона через платформу посткросингу розповсюджує листівки, на яких зображені її картини з військовою технікою.
"Чому листівки, тому що я відправляю їх по всьому світу, показуючи нашу біду, з якою ми зустрілися. Дуже багато відгуків від людей, які отримали ці листівки. Від Китаю, Японії — і аж до Чилі, багато карток в Європі", — зазначила авторка.
З її слів, листівки з інженерними військами подорожують по світу п'ять місяців:
"Остання листівка потрапила в руки литовцям-волонтерам. Вони на сайті посткросингу лишили відгук, що дуже раді, що отримали цю листівку — і тепер їдуть з гуманітарною допомогою в Україну".
Після Дубенського замку картини планують показати в Рівному, Києві та за кордоном.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook