У Рівному 25 серпня відбувся завершальний етап другого туру всеукраїнських змагань серед ветеранів та військовослужбовців "Сильні України". Приблизно двісті учасників з усієї України змагалися у веслуванні на тренажері, жимі лежачи, їзді на аеробайках та у ривку гирі.
Учасники змагань розповіли Суспільному про свій бойовий шлях та враження від спортивної події.
Одна із чотирьох естафет другого туру всеукраїнських змагань з адаптивних видів спорту — жим лежачи. Учасник з Житомирщини Олександр Толоченко розповів, що про змагання для ветеранів дізнався від побратима і вирішив спробувати.
"Я служив у штурмовому батальйоні "Айдар" з 2023 року. Отримав поранення 11 травня 2023 року під час штурму бойових позицій. Я прийшов у реабілітаційний центр і мене дуже змотивувало те, що я побачив хлопців, таких як я. Коли почався процес реабілітації, я сказав собі, що ходитиму", — зазначив ветеран.
До естафети із веслування готувався ветеран Юрій Зекун. До початку російсько-української війни чоловік працював вчителем на Харківщині. Він зазначив, що попри травми та проблеми зі здоров'ям двічі йшов у військо добровольцем, а зараз хоче спробувати власні сили в адаптивному спорті:
"На війну я пішов добровільно у 2014 році. Операція була у Дніпрі, у військовому шпиталі. Три тижні реабілітації і я з милицями повернувся у підрозділ. Потім, у лютому 2015 року, наш табір знову накрили торнадо, градом. Добив спину, коліно розтрощило, там де операція була. Був вивезений журналістами з позицій. Завдяки таким заходам, спорту, я підтримую свій організм, підтримую себе і підтримую побратимів, які теж отримали травмування".
У 2023 році дійшов до фіналу змагань і спробував тягнути вантажівку ветеран Артем Погорілий із Полтави. Під час оборони селища Курдюмівка, що поблизу Бахмута, він втратив ногу. Чоловік зауважив, що змагання допомагають покращити здоров'я не лише фізичне, а й моральне.
"Поранений побратим приходить просто подивитись на такі змагання, захоплюється цією емоцією, реєструється і потім сама аура, спілкування надає людині без рук і без ніг силу не існувати, а жити повноцінним життям. Він себе відчуває потрібним", — додав учасник заходу.
25 серпня у завершальному етапі змагань взяли участь приблизно двісті учасників, розповів співорганізатор спортивної події Ігор Головко. Він зазначив, що ветерани показують результати фізичної підготовки у веслуванні на тренажері, жимі лежачи, їзді на аеробайках та у ривку гирі:
"Кожен учасник отримує свої бали в загальному рейтингу, який можна переглянути у застосунку "TrenVet". Загальна мета — це, звичайно, залучити ветеранів до спорту. Адже спорт — це найкращий стимул для ресоціалізації ветерана в суспільстві".
Змагання "Сильні України" другий рік поспіль організовує Федерація стронгмену України. Головний суддя змагань – володар титулу "Найсильніша людина світу" Василь Вірастюк.
"Це ще не фінал, але кінцеві змагання "Сильні України". У нас буде ще фінал у Буковелі 13-15 вересня. Після результатів цих змагань, буде сформована команда з 50 ветеранів, які у жовтні візьмуть участь у міжнародному проєкті Strong Spirit Games, який організовує Україна", — зауважив Василь Вірастюк.
Троє учасників змагань, які представляють Рівненщину, скористалися всеукраїнською програмою з безплатної фізичної реабілітації ветеранів "TrenVet", розповіла тренерка спортивного простору у Рівному Анастасія Котик. З її слів, у рамках проєкту понад тридцять фахівців: реабілітологів, тренерів та масажистів допомагають бійцям займатись спортом після травм.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook