У Рівному 23 вересня стартував завершальний етап першого всеукраїнського туру спортивних змагань серед ветеранів та військовослужбовців "Сильні України".
Участь у змаганнях взяли 130 людей, серед них військові та ветерани, інформує журналістка Суспільного з місця події.
Змагання "Сильні України" організовує Федерація стронгмену України. Головний суддя – Василь Вірастюк.
"Ми побудували географію цього туру і змагань таким чином, щоб логістично всім було якомога комфортніше долучитися до наших змагань", — розповів організатор заходу Сергій Конюшок.
Нацгвардієць Євген Лисенко — учасник змагань. З його слів, на захід потрапив випадково, вирішив прогулятися, зареєструвався та виступив:
"Емоції неперевершені, тому що це мої змагання перші з початку війни, оскільки до війни була хвороба, операція, втратив 20 кілограмів. Потім відновлювався. Для військовослужбовців це потрібно як і в боях, так і для самовпевненості, тому що хтось розвинений добре і їм на полі бою легше, вони фізично витриваліші, ніж люди, які не займаються спортом".
Учасники змагань показують результати фізичної підготовки в таких видах як жим лежачи, веслування на тренажері, швидкість на аеробайку.
Військовослужбовець Михайло Куручук приїхав на змагання із Чернівців. Чоловік з 18 років займається військовою справою. Майже три роки тому він втратив ногу. На змагання потрапив завдяки керівництву бригади, з його слів, щоб підтримувати людей, які ще не пройшли реабілітацію після ампутації.
"Це дуже важливо, тому що у мене відсутня нога і є дуже багато травмованих людей, які зараз дивляться, що можна жити повноцінно, як жили й до цього. Це дуже важливо бачити в період, коли вони ще лежать в госпіталі і в них немає протеза. І щоби люди, які мають такі травмування, розказували їм, як швидше стати на ноги", — зазначив військовий.
Він також додав, що на заході зустрів багатьох товаришів, які приїхали з інших міст, та знову візьме участь в змаганнях наступного року, якщо такі будуть.
Олексій Тимощук — військовослужбовець, приїхав до Рівного із міста Звягель:
"Змагання дають позитивні емоції, гарний настрій, об’єднують людей, нагадують, що є люди, які постраждали від війни. Тому вважаю цей захід позитивним та корисним для суспільства", — зазначив чоловік.
Він також зауважив, що раніше вже брав участь у змаганнях на чемпіонаті Житомирської області.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook