"Вільні читають українською": скільки книг передали східним та південним областям жителі Рівненщини за три місяці

"Вільні читають українською": скільки книг передали східним та південним областям жителі Рівненщини за три місяці

У рамках проєкту "Вільні читають українською" за три місяці жителі Рівненщини зібрали майже дві тисячі книг для східних та південних областей. Найбільше літератури відправив в регіони, які постраждали від обстрілів армії РФ — Вараський район.

Про підсумки проєкту розповів Суспільному головний спеціаліст управління культури і туризму Рівненської ОДА Назар Волощук.

За його даними, за три місяці громадам Рівненщини вдалось зібрати — 1967 книг. З них відправили у східні та південні області — 1732:

  • Вараський район — зібрав 780, з них 600 примірників відправив на Херсонщину, 180 — планує відправити на Сумщину;
  • Рівненський район — зібрав 543 книги;
  • Дубенський район — зібрав 326 книг, з них відправили 66 — у Миколаїв, 40 — у Запоріжжя та 220 — у Херсон;
  • Сарненський район — зібрав 263 книги, які відправив у Миколаїв, Херсон, Харків, Запоріжжя, Донецьке управління культури та у Дніпро для внутрішньо переселених людей з Краматорська.

Охочі можуть принести книги в обласну бібліотеку для дітей за адресою Симона Петлюри, 27.

Назар Волощук зауважив, що найбільше книг приносили у червні, найменше — у травні. Літературу передавали місцеві жителі і громадські організації:

"Приносять книги як для дорослих, так і для дітей різних вікових категорій. В одній з громад акцентували на рівненських авторах".

Що відомо про проєкт "Вільні читають українською"

Всеукраїнський проєкт “Вільні читають українською” розпочався у березні 2024 року з ініціативи Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

Зі слів Назара Волощука, Рівненщина приєдналася до акції 17 квітня 2024 року. Мета проєкту — наповнити бібліотеки українською літературою у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях.

“Хочемо підтримати психоемоційний стан людей в тих областях, які знаходяться під обстрілами, без світла та інтернету. У них мають бути якісь хвилини розради, тому намагаємося допомогти літературою”, — зауважив Назар Волощук.

Долучитися до проєкту можна упродовж 2024 року.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок