Для дітей з інвалідністю та їхніх мам: на "Оствиці" у Рівному стартує табір "Школа прадавніх ремесел"

Для дітей з інвалідністю та їхніх мам: на "Оствиці" у Рівному стартує табір "Школа прадавніх ремесел"

Школа прадавніх ремесел
Учасники "Школи прадавніх ремесел" на фотосесії. Фотограф Анна Міщук

У Рівному в парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" вперше відкриють "Школу прадавніх ремесел" для дітей з інвалідністю та їхніх батьків. Це п'ятиденний табір, де навчатимуть прадавнім ремеслам. Перед його початком для 15 мам організували фотосесію, під час якої їм підібрали одяг в стилі Давньої Русі, зробили зачіску та макіяж.

Про те, як проходила фотосесія та яка програма табору, розповіли Суспільному його учасники та організатори.

"Щоб мами відчули себе жінками"

Табір "Школу прадавніх ремесел" триватиме з 29 липня по 2 серпня. В ньому візьмуть участь 15 дітей з інвалідністю з мамами. В рамках проєкту для них провели триденну фотосесію на території "Оствиці".

Серед учасниць — Марія Деханова, мати шестирічної Емілії та чотирирічного Маркуса, який має ДЦП. Вона поділилася своїми враженнями від фотосесії, яку провели 26 липня:

"Мене переповнюють емоції. Це моя перша сімейна фотосесія. Думаю, дітки також задоволені. Ми дуже вдячні за ці емоції та можливість перезавантажитися. У мене не лише синочок з інвалідністю, наш тато зник безвісти. Я думаю, всі зрозуміють, як для мене це важливо. Нам це однозначно піде на користь. Ми всі знайомі з іншими мамами, ми як одна велика сім'я, друзі".

Школа прадавніх ремесел на Оствиці
Марія Донцова фотографує Марію Деханову на Оствиці. Суспільне Рівне

Для учасників фотосесії підібрали автентичні костюми, нанесли макіяж та зробили зачіски. Працювали із сім'ями фотографині — Анна Міщук та Марія Донцова.

"Я сама маю особливу дитину, тому розумію їхній стан душі. Завжди бракує часу на себе, переживаєш за майбутнє дітей. Табір організували для того, щоб мами трохи розвіялися, щоб вони побачили, які вони красиві та потрібні. Вони роблять велику роботу, і їхні діти потрібні, і вони незабуті. Для мене кожна людина красива, а особливо жінки, які присвячують своє життя дітям. Я стараюся передати їхню красу через свій фотоапарат, щоб вони побачили себе моїми очима", — поділилася фотографиня Анна Міщук.

Табір "Школа прадавніх ремесел"
Учасники "Школи прадавніх ремесел" на фотосесії. Фотограф Анна Міщук

Табір та фотосесію організовує Клуб історичної реконструкції "Оствиця". Його проєктна менеджерка Ольга Постнікова розповіла, чому вирішили реалізувати таку ідею:

"Спілкувалися з мамами, ми побачили наскільки вони віддаються дітям, час на себе приділяють дітям. Ми придумали цю фотосесію, щоб мами відчули себе жінками, отримали гарні спогади. Хочемо їх показати красивими та щасливими".

Табір "Школа прадавніх ремесел"
Учасники "Школи прадавніх ремесел" на фотосесії. Фотограф Анна Міщук

Табір "Школа прадавніх ремесел"
Учасники "Школи прадавніх ремесел" на фотосесії. Фотограф Анна Міщук

Як триватиме табір

Під час табору дітям проводитимуть майстер-класи з давніх ремесел, зазначила проєктна менеджерка "Оствиці":

"Тематика табору — це Давня Русь, його мета — соціалізація дітей через культуру. Батьки та діти будуть брати участь у різних майстер-класах з давніх промислів та ремесел, таких як ліпка з глини, стрільба з лука, лозоплетіння і мандрівки на човнах. Ми створюватимемо атмосферу, щоб вони за цей час перезавантажилися та навчились чомусь новому".

Табір "Школа прадавніх ремесел"
Табір "Школа прадавніх ремесел" для дітей переселенці, 2023 рік. Фото: Суспільне Рівне

Проєкт фінансує Український культурний фонд за програмою "Культура без бар'єрів", його вартість 700 тисяч гривень.

"Харчування, доїзд на таксі, послуги фотографа, візажиста та медперсоналу — безкоштовні. Нам вдалося отримати фінансування. До табору долучили команду медичних фахівців, які будуть допомагати діткам. За гроші гранту на час табору облаштуємо зону відпочинку для дітей", — зазначила Ольга Постнікова.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок