День початку німецько-радянської війни: експерт пояснив, як сучасна Росія спотворює історію

День початку німецько-радянської війни: експерт пояснив, як сучасна Росія спотворює історію

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Цю пам’ятну дату відзначають в Україні в день початку німецько-радянської війни з 2000 року. Період з 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року російська пропаганда називає «Великою вітчизняною», тоді як Друга світова війна охоплює значно більший проміжок часу, з 1 вересня 1939 року до 2 вересня 1945 року.

Про це в етері Суспільне. Студія розповів науковий співробітник інституту історії НАН України Олександр Алфьоров:

“Саме сталінська Росія з гітлерівською Німеччиною у вересні 1939 року вдерлися в Польщу й розпочали Другу світову війну. Те, що потім сталінська Росія стала жертвою, це вже інша історія”.

Він додав, що до 1941 року Радянський союз також атакував Фінляндію, Латвію, Литву, Естонію:

“А вже 22 червня 1941 року розпочався наступ німців на своїх союзників та братів. І це була німецько-радянська війна, як одна із воєн в контексті Другої світової війни. Однак у 45-му році, після капітуляції Німеччини, Японії, з’являється залізна завіса між СРСР і країнам заходу, бо всі розуміли, що сталінська Росія — це теж агресор і треба її ізолювати”.

Зі слів Олександра Алфьорова, наразі в Росії уникають дискусій щодо вини СРСР у початку Другої світової війни й намагаюсь зробити із Радянського союзу жертву.

“Тому в російських підручниках вже за минулий рік почали виправляти дати. І тепер всі у них вчать, що Друга світова розпочалась у 1937 році з китайсько-японської війни. Це не жарт. Таким чином вони намагаються спотворювати історію й уникати відповідальності”, — додав історик.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок