"Звитяга Нескорених": ветерани з Рівненщини здобули 11 медалей на всеукраїнських змаганнях

Спортсмени на змаганнях "Звитяга Нескорених"
Спортсмени на змаганнях "Звитяга Нескорених" . Рівненська облрада

Ветерани з Рівненщини здобули одинадцять медалей на всеукраїнському турнірі "Звитяга Нескорених" — чотири золотих, шість срібних та одну бронзову. Команду області представляли 12 спортсменів та тренер. Окрім цього, військовослужбовець Володимир Климов встановив рекорд України на ейрбайку Ейрбайк — це спеціальний тип велотренажера, який використовує опір повітря для створення навантаження. Під час тренування на ейрбайку користувач педалює та одночасно працює руками, що дозволяє задіяти більше груп м’язів.Змагання з ейрбайку — це спортивні події, де учасники змагаються у виконанні різних вправ на цьому тренажері. Це можуть бути гонки на витривалість, швидкість, або виконання певної кількості калорій за заданий час. Такі змагання зазвичай є частиною фітнес-змагань або військово-спортивних турнірів. серед ветеранів.

Стронгмен Ігор Головко, який тренував команду, розповів Суспільному про здобуті медалі та підготовку до змагань.

Всеукраїнські змагання для ветеранів "Звитяга Нескорених" відбулися в Тернополі 16 червня. У них взяли участь приблизно 150 спортсменів з десяти областей України. Вони змагалися в адаптивних видах спорту.

Рівненщину представляли 13 учасників 12 ветеранів та тренер Ігор Головко, працівник ДСНС. Вони здобули такі результати:

• Володимир Климов: ейрбайк — 1 місце, веслування на тренажері Concept 2 — 1 місце, жим штанги 60 кг лежачи на рази — 2 місце;
  • Валерій Педченко: вправа ейрбайк — 3 місце;
  • Ілля Журавський: ейрбайк — 2 місце;
  • Володимир Зуєв: ейрбайк — 2 місце;
  • Ігор Таргонський: ейрбайк — 2 місце, поштовх гирь — 2 місце;
  • Михайло Марчук: ейрбайк — 1 місце;
  • Євген Лисенко: жим штанги 60 кг лежачи на рази — 1 місце, вправа армліфтингу — 2 місце.

Окрім Ігоря Головка, до змагань ветеранів готував капелан Денис Єгоров.

"Всі ветерани виступили досить результативно, показали, що Рівненщина потужна своїми спортивними здобутками. Це показує, що напрямок саме спортивної реабілітації наших ветеранів — він працює. Покращується їх фізичний стан здоров'я, ментальний та психологічний", — розповів Ігор Головко.

Спортсмени з Рівненщини на змаганнях "Звитяга Нескорених"
Спортсмени з Рівненщини на змаганнях "Звитяга Нескорених". Рівненська облрада

Володимир Климов встановив новий рекорд України серед ветеранів з ейрбайку — 19,78 сек/30 ккал. До цього його результат був 22 сек/30 ккал.

"У нього травми хребта, руки та ока внаслідок вибуху. Володимир перше місце зайняв в категоріях ейрбайку і встановив новий рекорд, який ніхто не може побити. Він від змагань до змагань покращує його. Була спроба побиття його рекорду. Інший ветеран виконав цю вправу — 30 калорій погасив за 21 секунду. Наш Володимир покращив свій результат і показав 19,78. У нього є прекрасний стимул", — зазначив Ігор Головко.

Володимир Климов на змаганнях "Сильні України" у 2024 році
Володимир Климов на змаганнях "Сильні України" у 2024 році. Фото: Рівненський обласний ТЦК та СП

Тренер додав, що теж брав участь в змаганнях в категорії "Мілітарі" серед працівників силових підрозділів:

"В цій категорії змагаються військовослужбовці, поліцейські, працівники ДСНС, Нацгвардії. Тобто ті, які не є ветеранами та без травм. Я працівник ДСНС України, тому я підпадаю під цю категорію. Я так само встановив рекорд з ейрбайку — близько 18 секунд. Тобто Володимир майже наздогнав мій минулий рекорд. В мене на змаганнях в Кропивницькому було 19,56 с, у нього — 19,78, але серед ветеранів. Ми виступаємо в різних категоріях, це мотивація для ветерана бути кращими. Я надихаюся їхньою силою, а вони — моєю. Це дійсно мужні хлопці й дівчата, які показали себе на фронті, а зараз показують в цивільному житті".

Ігор Головко виборов на змаганнях три перших, одне друге та одне третє місця:

• 1 місце — жим штанги 60 кг лежачи на рази;
  • 1 місце — ейрбайк;
  • 3 місце — веслування на тренажері;
  • 1 місце — вправа армліфтингу "Rolling Thunder";
  • 2 місце — вправа армліфтингу "Silver Bullet".

"Ми обов'язково аналізуємо минулі змагання, наші помилки, неточності і починаємо над ними працювати. Від останніх змагань у нас було три тижні на підготовку. Ми бачимо, дійсно, що це все працює. В середньому проводимо два-три тренування в тиждень, працюємо над тими вправами, які будуть. Також виконуємо супутні вправи, які допоможуть покращити результат", — поділився тренер.

Він додав, що основна мета таких змагань та тренувань — це реабілітація військових після поранення.

"У нас є й учасники бойових дій, які брали участь в АТО, так і після повномасштабного вторгнення. Наприклад, Володимир Климов отримав травму саме під час повномасштабного вторгнення в Київській області. Є різні категорії ветеранів, і там також є різні категорії травм. Якщо у ветерана часткова ампутація нижньої кінцівки, він виступає з такими як він. Такі тренування — це повний спектр реабілітації наших ветеранів".

В кінці липня спортсмени з Рівненщини виступатимуть на змаганнях в місті Звягель на Житомирщині, в кінці серпня — на "Сильних України" в Рівному, зазначив тренер.