Написала про загиблого бійця: історія наймолодшої учасниці конкурсу Шевченка з Рівненщини

Написала про загиблого бійця: історія наймолодшої учасниці конкурсу Шевченка з Рівненщини

Учениця Ромейківського ліцею - наймолодша фіналітка конкурсу Шевченка з Рівненщини
Нагородження фіналістів конкурсу Шевченка у Києві. Мирослава Городна

11-річна Соломія Городна стала наймолодшою представницею Рівненщини на церемонії нагородження переможців мовно-літературного конкурсу імені Шевченка. Вона написала розповідь про загиблого військового-земляка Євгенія Линя.

Мама дівчинки Мирослава Городна розповіла Суспільному, що Соломія вперше брала участь на конкурсі міжнародного рівня.

Соломія Городна закінчила п'ятий клас Ромейківського ліцею Полицької громади. Вона виборола диплом І ступеня в обласному та фінальному Всеукраїнському етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Шевченка.

Підготовлювала дівчину до конкурсу її мама, яка працює вчителем у місцевому ліцеї.

"Минулого року вона брала участь у конкурсі імені Петра Яцика, а цьогоріч — вперше у мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка. В неї дуже гарно виходить писати твори, а у конкурсі Шевченка — це має вагу. Завдання були різні: питання за біографією Шевченка, виконання мовних завдань, адже це мовно-літературний конкурс. У фінальному етапі брали участь діти з-за кордону, бо конкурс міжнародний", — розповіла Мирослава Городна.

Написала про героя: наймолодша переможниця фінального етапу мовного конкурсу з Рівненщини розповіла свою історію
Соломія Городна приїхала до Києва вперше. Мирослава Городна

Мати поділилася, в переддень фінального етапу конкурсу, 10 січня, у селі Городець ховали 22-річного військового Євгена Линя, який загинув на Донеччині:

"Це був наш близький родич. Йому б ще жити й жити. Моя дитина дуже перейнялася цим. Наступного дня був конкурс, треба було написати лист для друга чи подруги, які живуть не в Україні. Соломія написала історію цього загиблого героя — він писав пісні, музику. Коли вона мені розповіла, що саме написала, кажу: «Доню, там дуже мало про Шевченка, буквально — одна цитата». Але ця історія не була вигадкою. Доня мені сказала: «Я просто хотіла, щоб про Женю знали всі»".

Написала про героя: наймолодша переможниця фінального етапу мовного конкурсу з Рівненщини розповіла свою історію
Соломія Городна у Києві. Мирослава Городна

Школярка завершила роботу словами з пісні загиблого Євгенія Линя:

"Настане день, настане казка — знову загоряться очі під небом ясним".

Відео із загиблим бійцем

Соломія стала наймолодшою представницею Рівненщини на урочистій церемонії нагородження переможців у Києві, що відбулася 30 травня:

"Можливо, були ще такі маленькі дітки з інших областей, але Соломійка була найдрібнішою, тож коли вручали нагороду, то шукали трохи вищу дівчинку. Нагородили зі словами «Боже, яка ти маленька». Вона ще дуже маленька, щоб розуміти, що це перемога Всеукраїнського рівня, їй лише нещодавно виповнилось 11 рочків. Тому моя доня ще і не надає цьому якоїсь ваги", — розповіла мати.

Нагородження фіналістів Всеукраїнського етапу конкурсу Шевченка
Нагородження фіналістів Всеукраїнського етапу конкурсу Шевченка. Мирослава Городна

Мирослава Городна зазначила, що дівчинка давно хотіла поїхати до Києва, дорогою вона бачила зруйновані будівлі від російських снарядів та ракет:

"По маршруту проїжджали Бородянку, інші міста і села. Соломійка дивилася на спалені автівки, розвалені балкони, весь час мене смикала і не спала, хоч їхали вночі. Така вона в мене емоційна, бере все близько до серця".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок