Комікси та детективи: які книги читають дорослі і діти в Сарнах на Рівненщині

Комікси та детективи: які книги читають дорослі і діти в Сарнах на Рівненщині

Центральна бібліотека найбільша в Сарненській громаді на Рівненщині. У ній — приблизно 25 тисяч книг. Щороку послугами бібліотеки користуються майже чотири тисячі читачів.

Які книги обирають діти, як змінились їхні читацькі смаки під час війни та який жанр літератури найпопулярніший серед дорослих — дізнались кореспонденти Суспільного.

6-річний Гордій Толстопятов, зі слів його мами Катерини, перечитав десятки книг у бібліотеці для дітей в Сарнах. Найбільше хлопчику подобаються графічні романи закордонних і українських авторів, дитячі журнали з загадками та енциклопедії:

"Я можу стати супергероєм тільки тоді, коли я прочитаю всі книжки про “Капітана Підштанька. Вона мені подобається, бо тут багато прикольних слів, багато прикольчиків, можна дізнаватись завжди про щось нове".

Комікси та детективи: які книги читають у Сарнах на Рівненщині
Гордій Толстопятов разом із мамою Катериною обирають книгу для читання. Фото: Суспільне Рівне

Завідувачка бібліотеки для дітей Ірина Кулеша розповіла, здебільшого їхні читачі обирають розвивальні книги та комікси про війну в Україні:

“Є багато коміксів зараз, які розказують дітям у легкій та доступній формі про безпеку, про те як себе поводити, як себе захистити навіть морально, психологічно, щоб вони не були збуджені, щоб вони не були знервовані, щоб вони не були затиснуті в емоціях”.

Дорослі читачі центральної бібліотеки переважно обирають детективи книги історичної тематики.

"Чомусь найпопулярнішою стала Агата Крісті. Її книги мають постійні перевидання. Тому ми їх купуємо й однаково не вистачає", — зазначила завідувачка відділу центральної бібліотеки Тетяна Лімонова.

Комікси та детективи: які книги читають у Сарнах на Рівненщині
Відвідувачка центральної бібліотеки у Сарнах Галина Хомич. Фото: Суспільне Рівне

Відвідувачка книгозбірні Галина Хомич розповіла, що перечитала всі книги українського письменника Мирослава Дочинця в бібліотеці. Однією з найкращих вважає роман "Криничар":

"Ця книга, на мою думку, дуже повчальний посібник для підлітків. Я її прочитала й придбала для свого онука, але от він не хоче її читати. У нього зовсім інші зацікавлення: комп'ютер, телефон".

Комікси та детективи: які книги читають у Сарнах на Рівненщині
Директорка центральної бібліотеки у Сарнах Дана Тимощук. Фото: Суспільне Рівне

На думку директорки Сарненської центральної бібліотеки Дани Тимощук, сучасні книгозбірні повинні швидко адаптовуватися до вимог читачів і бути не тільки місцем для читання:

"Наша бібліотека — це не лише про традиційне читання, це простір розвитку, культурного відпочинку, проведення різних активностей. Наші відвідувачі можуть не просто прийти за конкретною книжкою, а поспілкуватися й навіть виговоритись. І це завжди налаштовує на хороший початок дня".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок