"Таємниці давньоруського городища": на Оствиці у Рівному запустили історичний квест для дітей

"Таємниці давньоруського городища": на Оствиці у Рівному запустили історичний квест для дітей

Ексклюзивно

70 дітей з різних навчальних закладів Рівного взяли участь у новому квесті "Таємниці давньоруського городища". Його розробили у 2024 році й організували в парку історичної реконструкції "Оствиця". Діти виготовляли нитки та свічки, плавали у човні й стріляли з лука.

Зі слів менеджерки проєкту Ольги Постнікової, квести для дітей — безплатні, а головна мета — заохотити їх вивчати історію України часів Давньої Русі.

На першому квесті 20 травня побувало Суспільне.

Човняр Костянтин розповів про свою роль:

"Діти прибігають і повинні здогадатися, хто я такий, назвати кодове слово, щоб я розпізнав, що це саме моя група. Одягаю на них рятувальні жилети — і ми пливемо до буйка, щоб вони там прочитали загадку про князя Володимира Великого. Видно, що діти добре вчаться в школі, розуміються на історії, знають про князів і не часто доводиться їм підказувати".

Оствиця
Човняр Костянтин. Суспільне Рівне

Оствиця
Діти сідають у човен на Оствиці, травень 2024 року. Суспільне Рівне

Менеджерка проєкту Ольга Постнікова розповіла, що квест спеціально розробили для дітей 6-8 класів. Підготували приблизно двадцять завдань, їх поділили на чотири блоки:

"У нас є чотири персонажі — лучник, човняр, знахар та вівчар. Всі завдання в блоці пов'язані з роботою певного персонажа. Унікальність квесту в тому, що всі ігрові персонажі одягнуті в історичний одяг. Ми виготовили спеціальний історичний реквізит — гривні, і мошни [гаманець, — ред.], і прикраси, тобто діти на побутовому рівні можуть побачити, як одягалися в той час, якими ремеслами займалися".

Оствиця
Діти стріляють з лука на Оствиці, травень 2024 року. Суспільне Рівне

Ольга Постнікова додала, що квест "Таємниці давньоруського городища" провели за грантові гроші.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок