Закриватимуть частинами: Рівненський міськвиконком прийняв рішення щодо ярмарку біля центрального ринку

Закриватимуть частинами: Рівненський міськвиконком прийняв рішення щодо ярмарку біля центрального ринку

Торгові ряди на вулиці Шевченка у Рівному
Торгові ряди на вулиці Шевченка у Рівному, квітень 2024 року. Суспільне Рівне

Рівненський виконком 21 травня прийняв рішення щодо ярмарку біля центрального ринку. З 1 червня одна частина торгового ряду припинить роботу, інша — у грудні.

Однією із причин цього рішення є неможливість проїзду спецтехніки, зокрема пожежного транспорту, через хаотичне розміщення прилавків біля центрального ринку.

На засіданні Рівненського міськвиконкому заступниця директора управління економіки Наталія Глазкова пояснила, що підставою до рішення були листи ДСНС та звернення від розпорядника та організатора продуктового ринку.

Одним із факторів стала пожежа, яка трапилася у травні 2022 року на центральному продуктовому ринку.

"Доручено припинити діяльність ярмарку на вул. Шевченка від вул. Сагайдачного до Пересопниці до 1 червня 2024 року. На вул. Гетьмана Полуботка, від вул. Гетьмана Сагайдачного до Пересопницької зі сторони парної нумерації будинків. На Пересопницькій від Гетьмана Полуботка до торговельного ряду з продажу квітів із сторони непарної нумерації будинків до 31 грудня 2024 року", — пояснила Наталія Глазкова.

Вона додала, що комісія також готує рішення щодо ярмарку на вулиці Базарній.

Рішення підтримали одноголосно.

Коментар юристки

Торгувати на вулицях підприємці можуть лише з дозволу виконавчого комітету міської ради. Про це Суспільному повідомила адвокатка Тетяна Блащук. За її словами, при потребі чиновники можуть змінити своє рішення, а шукати нові місця для продажу своєї продукції підприємці мають самостійно:

"Якщо територія ринку не включає в себе вулицю, а лише певну територію, визначену планом міста, то здійснення такої торгівлі можливе лише тимчасово. Це підприємницька діяльність, тому підприємці мають самостійно шукати місце, де вони мають здійснювати діяльність".

Що каже адміністрація ринку

Заступник керівника ТзОВ "Ринок" Анатолій Маєвський раніше розповідав Суспільному, що підприємцям повідомили, що торгові точки із вулиці Шевченка перемістять:

"Якщо врахувати пропозицію, що частина людей піде на вулицю Базарну, то іншу частину ми зможемо розмістити на території ринку. Хочу сказати, що уже звертаються люди з вулиці Шевченка із заявами та проханнями знайти їм місце на території ринку", — додав Анатолій Маєвський.

Також торговцям запропонували орендувати приміщення в торговому центрі "Моріон".

Більше про звільнення території біля центрального ринку — у відео Суспільного.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок