"Куди стільки людей піде?": у Рівному відбулася акція протесту торговців ярмарку

"Куди стільки людей піде?": у Рівному відбулася акція протесту торговців ярмарку

Понад пів сотні торговців ярмарку, що біля центрального ринку в Рівному, 22 квітня вийшли на акцію протесту. Люди просили, аби їх не переміщали з вулиці, де вони торгують. Оскільки місця для всіх на запропонованому ярмарку на вулиці Базарній не вистачить.

Про це Суспільному розповів ініціатор заходу Богдан Коток.

22 квітня продавці, що торгують біля центрального ринку, вийшли на протест до міської ради. Одна з учасниць акції — Наталія Мельник, яка продає товар на вулиці Шевченка впродовж 15 років. Вона зазначила, що торговців хочуть перемістити на вулицю Базарну через пожежу, яка сталася у травні 2022 року.

"Сказали, що через нас загинули люди, бо не могла заїхати пожежна машина. Позавчора знову була пожежа і пожежна машина заїхала без проблем. Ми згідні з тим, щоб упорядкувати центр міста. По одну сторону зробіть для кожного кіоск. Нас сто людей — зробіть на половину, ми вже поділимося якось, але ж не виганяйте нас на вулицю", — зауважила жінка.

Продавчиня Марина Суркан додала:

"Нас всіх виганяють з робочих місць під час війни. Пропонують місця на другому поверсі, там де папуги. Куди стільки людей піде?".

"Сказали, що через нас загинули люди": у Рівному продавці ярмарку просять не переселяти їх
Акція протесту продавців у Рівному. Суспільне Рівне

Ініціатор акції Богдан Коток розповів, що 16 квітня адміністрація центрального ринку принесла їм документ, у якому зазначено, що продавці мають переміститися з вулиці Шевченка на Базарну через недотримання пожежних та санітарних норм:

"До нас принесли документи, попросили, щоб ми, як ініціативна група, підписали, що самі просимо місцеву владу, у зв'язку з тим, що приносимо дискомфорт, щоб вулицю закрили й нас перемістили на вулицю Базарна. Ми сказали, що цього підписувати не будемо. Коли вони представляли даний проєкт, цей папір показали та сказали, щоб ми його підписували. Хоч ніхто з нас цього не робив. Назвали моє прізвище. Я сказав: «Покажіть, будь ласка, моє прізвище на цьому списку, де є підпис». Я його не підписував. Мені сказали: «Ми вам не покажемо, робіть офіційне звернення»".

"Сказали, що через нас загинули люди": у Рівному продавці ярмарку просять не переселяти їх
Ініціатор акції протесту торговців Богдан Коток. Суспільне Рівне

Зі слів Богдана Котка, через три дні, 19 квітня, заступник міського голови Рівного Артем Ганущак повідомив підприємцям, що з 1 червня вони мають перемістити свої торгові точки на вулицю Базарну.

До людей 22 квітня вийшов виконувач обов'язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян. Опісля зустрічі ініціативної групи підприємців з ним та заступником, питання щодо розміщення торгових місць вирішили розглянути у міськраді 23 квітня.

"Ми сядемо всі, розберемось із цією ситуацією. Там ніхто нікого не виганяє, єдине, що нам потрібно — зробити безпекову складову. Оскільки ринок знаходиться в місті, нам сказали навести лад, зробити комісію. Завтра буде сам керівник ринків, він скаже, скільки в нього є робочих місць. Обіцяє, що всіх забезпечить", — ствердив Віктор Шакирзян.

"Сказали, що через нас загинули люди": у Рівному продавці ярмарку просять не переселяти їх
Акція протесту продавців у Рівному. Суспільне Рівне

Документ про добровільне звільнення торгових точок на вулиці Шевченка, під яким адміністрація ринку просила розписатися підприємців 16 квітня, протестувальникам планують показати 23 квітня, додав Віктор Шакирзян.

"По суті, абсолютно нічого не змінилося. Ми почули ті самі аргументи, що й до цього. Плануємо іти під обласну раду, щоб нас там побачили, почули. Завтра ми підемо на зустріч ініціативною групою. Будемо знову збиратися на мітинги, знову будемо заявляти",— запевнив ініціатор акції протесту Богдан Коток.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок