Дитяча оздоровча кампанія — 2024 на Рівненщині: скільки грошей на це передбачили та для яких категорій

Дитяча оздоровча кампанія — 2024 на Рівненщині: скільки грошей на це передбачили та для яких категорій

На Рівненщині оздоровлення та відпочинку потребують понад 170 тисяч дітей пільгових категорій віком від семи до 18 років. Це дані Департаменту соціальної політики ОДА. Черги на отримання путівок формуються у громадах.

Про категорії дітей, які мають право на отримання путівок, порядок формування черги та програму "єОздоровлення" в етері Українське радіо. Рівне розповіла заступниця директорки Департаменту соціальної політики облдержадміністрації Тетяна Шевчук.

З її слів, право на отримання безоплатних путівок має кілька категорій дітей, батькам яких потрібно подати заяву в громаду за місцем проживання про бажання оздоровитися:

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти батьків-вихователів, а також діти з прийомних сімей;
  • діти загиблих учасників АТО, учасників бойових дій, зокрема і добровольців;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти, які є внутрішньо переміщеними із зон бойових дій.

"Батьки таких дітей подають документ, який посвідчує особу, а також документ, який підтверджує ту категорію, до якої належить дитина, що має право на пільгове оздоровлення", — пояснила Тетяна Шевчук.

Оздоровча кампанія — 2024 на Рівненщині стартувала з 23 квітня, коли понад три десятки дітей поїхали в дитячі центри на оздоровлення. Одна група — в "Артек" на Київщині, інша — в "Артек", що на Закарпатті.

Тетяна Шевчук також зазначила, що з 2023 року в Україні стартувала програма "єОздоровлення", за якою держава адресно виплачує гроші, а батьки зможуть самостійно обрати заклад з переліку та придбати путівку:

"За цією програмою право на оздоровлення діти з інвалідністю, які виховуються в малозабезпечених сім'ях, а також діти з багатодітних малозабезпечених сімей. Батьки таких дітей отримують повідомлення про те, що вони можуть скористатися нею. Тоді відкривають спеціальний рахунок, на який отримують суму в розмірі п'яти прожиткових мінімумів і мають право вибрати один з оздоровчих закладів вищої категорії, куди направлять своїх діток на оздоровлення. На сайті Національної сервісної служби Міністерства соціальної політики є перелік закладів оздоровлення в Україні, які приєдналися до цієї програми й надають такі послуги".

Заступниця директорки Департаменту соцполітики ОДА розповіла, що в громадах Рівненщини розробили програми оздоровлення, відповідно до яких передбачають гроші:

"В цьому році на організацію літнього здоров'я громадами області передбачено понад шість мільйонів гривень, за ці гроші місцеві громади будуть закуповувати або виділяти путівки на оздоровлення пільгових категорій. Пріоритетність визначається відповідно до черги, сформованої в громаді".

За даними Тетяни Шевчук, відпочинком та оздоровленням у 2023 році охопили приблизно тисячу дітей пільгових категорій. На загальну суму понад два мільйони гривень.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок