На Рівненщині домашній кіт вкусив дівчину: у тварини виявили сказ

На Рівненщині домашній кіт вкусив дівчину: у тварини виявили сказ

Домашній кіт вкусив 23-річну дівчину в селищі Демидівка на Рівненщині. Тварина через декілька днів після укусу померла, а дівчина зі своєю мамою проходять курс антирабічної вакцинації. Це восьмий підтверджений випадок захворювання на сказ на Дубенщині від початку 2024 року.

Про випадок у Демидівці 14 травня розповіла помічниця лікаря-епідеміолога Млинівського відділення Дубенського районного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Євгенія Савчук.

З її слів, після того, як 4 травня домашній кіт вкусив дівчину за зап'ястя, вона звернулася в лікарню. Там їй призначили антирабічне лікуванняАнтирабічне лікування включає 5 щеплень: у день звернення до лікаря, а потім — у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення.Усі області забезпечені антирабічною вакциною, вони є якісними й безоплатними, тож пацієнт не має платити за таку вакцинацію..

"На момент звернення дівчини в лікарню кіт був живий. Ми повідомили цю інформацію ветеринарам. Вони виїхали в той осередок, дезінфікували його. Кота, який вкусив, лишили для спостереження, а інших двох котів і собаку з того двору — вакцинували", — додала Євгенія Савчук.

Ветеринари спостерігали за котом декілька днів. Як повідомила пані Євгенія, 9 травня тварина померла, після чого її направили на дослідження. Результат із підтвердженням захворювання кота на сказ прийшов 11 травня.

"Після повідомлення з Держпродспоживслужби ми виїхали на ту вулицю, де стався інцидент. Місцеві жителі розповіли, що більше в тому осередку випадків нападів чи укусів тваринами не було. Там інколи приходять до подвір'їв лиси. Тому, можливо, лис міг стати джерелом зараження", — розповіла помічниця лікаря-епідеміолога.

З її слів, мама дівчини також контактувала з котом:

"Він її не кусав, але в жінки на руці були рани від опіків. Коли вона гладила тварину, то хвороба могла передатися і їй. Тому коли кіт помер, мама теж розпочала курс вакцинації".

Начальник Дубенської райлікарні ветеринарної медицини Віталій Черв’як повідомив, що це восьмий зафіксований випадок сказу в тварин в районі з початку 2024 року.

"В Дубенській районній державній лікарні ветеринарної медицини можна безкоштовно вакцинувати тварину українською вакциною Рабістар. Але якщо люди хочуть з твариною виїхати за кордон, то у нас можуть зробити платну вакцину, яка підходить для виїзду", — додав Віталій Черв’як.

З його слів, Демидівка і прилеглі території в радіусі десяти кілометрів — визначили як межі загрозливої зони. На два місяці задіяли карантин обов'язковим щепленням домашніх тварин. А також — забороною проведення їхніх виставок і вивезенням за визначені межі.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок