У Вараському районі на Рівненщині в 2024 році тварини покусали 43 людини

У Вараському районі на Рівненщині в 2024 році тварини покусали 43 людини

У Вараському районі на Рівненщині з початку 2024 року тварини вкусили 43 людини. Шість із цих випадків сталися за минулий тиждень.

Про це повідомляє Вараський райвідділ обласного центру контролю і профілактики хвороб у Facebook.

Лікарка-епідеміологиня закладу Марина Козодой пояснила Суспільному, що йдеться про укуси людей як бездомними, так і домашніми та дикими тваринами:

"Ми реєструємо всі екстрені повідомлення про укуси тваринами, які нам надходять від лікарів. Це й домашні тварини, і дикі. Ми реєструємо і розслідуємо ці випадки. Якщо тварина відома, у неї є господарі, наприклад, то за нею спостерігаємо 15 днів і людина може не щеплюватися, якщо тварина жива, якщо ж помирає у період спостереження, то людина тоді щеплюється, госпіталізується і так далі. Є випадки, коли тварина невідома, за нею спостереження ніхто не веде, покусала і десь побігла. Відповідно людина просто направляється на щеплення".

Лікарка зазначила, що застережне повідомлення опублікували, щоб люди були уважніші при контакті з тваринами:

"Збільшилася кількість не укусів, а випадків сказу серед тварин. Інформуємо тому, щоб слідкували за своїми домашніми тваринами, відповідно, щеплювали, бо є випадки сказу і серед домашніх.

Очільник Держпродспоживслужби у Вараському районі Олександр Петрук розповів, що тенденція по захворюваності на сказ серед тварин змінюється:

"В нас залишився тільки Володимирець і село Озеро по карантину по сказу. А якщо брати минулий рік, то там було багато. Тенденція вирівнюється. Скажу, що на травень планується преоральна вакцинація м'ясоїдних не лише у нас, але й по всій Рівненській області".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок