Забігла на подвір'я: в Дубні на Рівненщині в лисиці виявили сказ

Забігла на подвір'я: в Дубні на Рівненщині в лисиці виявили сказ

У Дубні на Рівненщині підтвердили сказ у лисиці, яка забігла на приватну територію. Усіх домашніх тварин з обійстя вакцинують. Це четвертий зафіксований випадок хвороби в Дубенському районі у 2024 році.

Начальник Дубенської районної державної лікарні ветеринарної медицини Віталій Черв’як 1 березня розповів Суспільному, що лисиця забігла у двір на вулиці Промисловій, де її задушив домашній пес. У звіра підтвердили сказ.

"Наші фахівці приїхали за вказаною адресою, лис вже лежав мертвий. Інші тварини себе нормально поводили. Ще там були собака і два коти. Їм всім розпочали курс вимушеної вакцинації. Пес, який задушив лиса, лишився під наглядом власників", розповів Віталій Черв’як.

Зі слів ветлікаря, з початку 2024 року на території Дубенщини це вже четвертий зафіксований випадок захворюваності тварини на сказ: два випадки в котів, один — в собаки і останній — у лисиці.

Також Віталій Черв'як нагадав, що в Дубенській районній державній лікарні ветеринарної медицини безкоштовно вакцинують тварин українською вакциною Рабістар.

"Після випадку сказу в кота в Дубні у січні, до нас звернулося багато людей, щоб провакцинувати своїх тварин. Тому доречно ще раз поінформувати та нагадати людям про необхідність вакцинації", – додав Віталій Черв’як.

За його даними, у 2022 році в Дубенському районі зафіксували три випадки сказу в тварин, у 2023 році – 25 випадків. За 2023 рік в Дубенському районі щепили 27 746 собак та 20 548 котів, а у Дубні – 360 собак та 300 котів.

Чим небезпечний сказ

Сказ — це гостре небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини. Воно супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи й майже завжди закінчується смертю.

Так, 20 лютого в Харкові помер чоловік з клінічним діагнозом "сказ". Його ушпиталили з підозрою на цю хворобу після укусу домашньої кішки.

Як вберегтись від сказу

Поради і застереження від Дубенського райуправління Держпродспоживслужби в області:

  • утримуйтеся від контактів із дикими та вуличними тваринами;
  • місця укусу, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою або проточною водою, бажано з господарським милом;
  • краї рани обробіть 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку й негайно зверніться по медичну допомогу до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного лікування;
  • виконуйте правила та дотримуйтесь норм утримання домашніх тварин і поводження з ними;
  • якщо вкусила домашня тварина, з’ясуйте ім’я господаря та його адресу — це допоможе уникнути щеплень, бо за твариною можна встановити ветеринарний нагляд;
  • обов'язково щороку робіть щеплення проти сказу собакам та котам.

Державна служба ветеринарної медицини щеплення проти сказу робить безкоштовно.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок