Скільки та яких порушень зафіксував велопатруль Рівного з початку сезону

Скільки та яких порушень зафіксував велопатруль Рівного з початку сезону

патруль, велопатруль, поліція
Велопатруль у перший день роботи 1 травня 2024 року. Суспільне Рівне

Восьмий сезон велопатруля в Рівному стартував 1 травня. За перші десять днів роботи опрацювали майже три десятки викликів, склали стільки ж адмінматеріалів з безпеки дорожнього руху та 217 — щодо громадської безпеки.

Цю інформацію повідомила інспекторка батальйону управління патрульної поліції в області Марія Теплюк в етері Українське радіо. Рівне.

Зі слів інспекторки, з 1 травня велопатруль опрацював 28 викликів, які надійшли на "102". Поліцейські склали три десятки адмінматеріалів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та 217 — у сфері громадської безпеки.

"Найбільше ми звертаємо увагу саме на порушення громадської безпеки, оскільки патрулюємо в пішохідних зонах, парках, скверах і там, де не може проїхати авто. Вже провели орієнтовно чотири сотні поверхневих перевірок, багато профілактичних бесід з людьми, які переходять проїзну частину в невстановленому місці", — додала Марія Теплюк.

Як розповіла поліцейська, велопатруль не налаштований на те, щоб усім виписувати штрафи:

"Ми завжди стараємося зрозуміти людей і причину їхнього правопорушення. Можливо, хтось поспішав до дитини, хтось — на роботу, на потяг... Тоді ми просто можемо зробити зауваження. Але коли в людини немає вагомої причини й вона, окрім того, ще й проявляє агресію, використовує нецензурну лексику — тоді порушника затримують".

Зі слів Марії Теплюк, часто буває, що під час спілкування людина відразу починає кудись телефонувати:

"Лякають зв'язками, або часто маніпулюють тим, що поліцейські краще б зосередилися на затриманні крадіїв та вбивць, які ходять вулицями. Але не потрібно розказувати поліцейським, чим вони мають займатися. Ми прекрасно знаємо свою роботу — і реагуємо на всі правопорушення. І тут вже від самої людини залежить, яким чином поліцейський відреагує".

Як розповіла інспекторка, щодня на службу заступає орієнтовно чотири екіпажі велопатруля — це 6-8 поліцейських. Вони охоплюють території, де не може заїхати автопатруль.

"Великий плюс велопатруля в тому, що ми ближче до людей. Можемо більше побачити і почути, швидше зреагувати, ніж автопатруль. Плюс ми не витрачаємо пальне, не шкодимо природі. Часто буває, що велопатрульні їздять — і до них просто підходять громадяни, які ще не звернулися на лінію "102", але вже потребують допомоги", — розповіла Марія Теплюк.

З її слів, щоб стати велопатрульним, першочергово — треба любити велосипед і вміти їздити на ньому, але при потребі цьому може навчити інструктор:

"Щороку ми намагаємося збільшувати кількість велопатруля — і в нас це виходить. Команду формують зазвичай, навесні, коли дозволяє погода. Ми відбираємо кандидатів, вони проходять відповідне навчання, підготовку, тоді заступають до роботи. Якщо людина пройшла на службу влітку або восени, то вона не зможе потрапити в цей сезон і патрулювати на велосипеді".

Також інспекторка озвучила інформацію, що у 2023 році зросла кількість викликів на лінію "102":

"Було аж 1 973 виклики. Для порівняння, в минулі роки фіксували максимум до сотні викликів, які опрацьовував велопатруль за сезон. Це були крадіжки, грабежі, адмінправопорушення, конфлікти, звернення інформаційний характерів тощо".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок