З Таллінна — у Рівне: естонський депутат подорожує на велосипеді, щоб зібрати гроші для ЗСУ

З Таллінна — у Рівне: естонський депутат подорожує на велосипеді, щоб зібрати гроші для ЗСУ

Естонський депутат Крісто Енн Вага приїхав на велосипеді у Рівне з Таллінна. За майже тиждень подорожі чоловік подолав понад тисячу кілометрів. Таким чином він збирає гроші для Збройних сил України й планує доїхати до Києва.

Крісто Енн Вага розповів, що робить це, щоб привернути увагу до допомоги Україні:

"В порівнянні з іншими великими європейськими країнами, в яких я бачу, що присутня втома від війни, у нас ситуація трошки краща. Але я хочу показати, що ми не втомлені, що естонці — не втомлені, що ми не можемо собі дозволити бути втомленими, коли в нас відбувається війна в Європі — буквально на одну велосипедну подорож від нас. І ми маємо сьогодні робити все можливе для того, щоб допомогти Україні виграти".

Їде з Таллінна у Рівне: естонський депутат подорожує на велосипеді, щоб зібрати гроші для ЗСУ
Крісто Енн Вага подорожує на велосипеді з Таллінна до Києва, на шляху він заїхав у Рівне, 1 травня 2024 року. Суспільне Рівне

Він додав, що однією із цілей подорожі є збір грошей для Збройних сил України. Впродовж маршруту депутат естонського парламенту разом із благодійною організацією "69th Sniffing Brigade" планує зібрати 50 тисяч євро для купівлі дронів та автівок воїнам.

"На даний час я вже зібрав 30 тисяч євро і сподіваюся, що до кінця подорожі зможу зібрати всю суму. Я роблю це для 93-ї бригади, зокрема, я зустрінуся з її представниками у п'ятницю, а також представниками інших підрозділів Збройних сил України. Я неодноразово був в Україні протягом останніх кількох років. І, чесно кажучи, це для мене фізично найтяжче, що я коли-небудь робив в житті те, що я роблю зараз. Я хочу показати, що ми всі можемо доєднатися до української перемоги", — поділився Крісто Енн Вага.

Надалі чоловік планує їхати велосипедом через Житомирщину до Києва. Цей шлях займе орієнтовно добу, тому що потрібно подолати орієнтовно 190 кілометрів до Житомира, а потім ще 120 км — до Києва, розповів велосипедист Артур Пантикін. Він буде супроводжувати естонського посадовця до столиці — для нього це спосіб підтримати українських бійців:

"Ми маємо їм допомагати, вони захищають нас. Вони віддають всіх себе, віддають своє життя заради нас. Ми маємо заради них віддавати все, що в нас є. Ми вдячні за підтримку всього світу, Європі за те, що вони підтримують нас, не забувають. Ми разом переможемо".

Їде з Таллінна у Рівне: естонський депутат подорожує на велосипеді, щоб зібрати гроші для ЗСУ
Велосипедист Артур Пантикін, який супроводжуватиме Крісто Енн Вагу до Києва, 1 травня 2024 року. Суспільне Рівне

За словами Крісто Енн Вага, у Києві він планує зустрітись з депутатами, щоб обговорити подорож. Потому чоловік хоче повернутися додому потягом.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок