Восьмий сезон: з 1 травня в Рівному відновив роботу велопатруль

Восьмий сезон: з 1 травня в Рівному відновив роботу велопатруль

Сезон велопатрулювання вулиць Рівного стартував 1 травня. Цей підрозділ працює восьмий рік поспіль. Поліцейські на велосипедах патрулюватимуть пішохідні зони, парки та місця масового скупчення людей. Також планують запустити мотопатруль.

Як працюватиме у новому сезоні велопатруль та скільки порушень і затримань було в 2023 році — в матеріалі Суспільного.

За словами інспекторки батальйону управління патрульної поліції в області Марії Теплюк, 14 поліцейських об'їжджатимуть на велосипедах — сквери, набережні, парки та місця масового скупчення людей:

"В екіпажі буде по двоє людей нести службу. В нас буде чотири-п'ять екіпажів велопатруля. Ми зможемо охопити всю територію міста Рівне. Велопатрулі – набагато швидші. Ми швидше проїжджаємо затори — це нам не страшно насправді. Тому ми скоріше прибуваємо на виклики й надаємо допомогу громадянам".

"Набагато швидші": на вулиці Рівненський велопатруль розпочав свою роботу
Велопатрулі. Суспільне Рівне

Велопатрулі фіксують порушення правил дорожнього руху, куріння та розпиття спиртних напоїв в громадських місцях.

"Стосовно 178-ї — розпиття в громадських місцях, там є три частини. Частина перша передбачає або попередження або штраф до від 17 грн до 85 грн. Частина друга — від 51 грн до 119 грн. А також частина третя — це протокол на суд, приймає рішення також суддя. Іноді бувають 152 – це порушення благоустрою міста. Складається протокол та направляється до міської ради для прийняття подальшого рішення", — пояснив патрульний поліцейський Сергій Дубінчук.

"Набагато швидші": на вулиці Рівненський велопатруль розпочав свою роботу
планшет для фіксації порушень. Суспільне Рівне

Зі слів Марії Теплюк, у 2023 році рівненський велопатруль отримав майже дві тисячі викликів, затримав 47 людей та до 43 застосовували кайданки. За словами начальника патрульної поліції в області Сергія Мерчука, планують запустити — мотопатруль.

"Відбуваються організаційні, підготовчі етапи. 25-го числа наші патрульні їдуть на навчання на Полтавщину для підготовки отримання сертифікатів допуску до патрулювання на шести мотоциклах. Проводиться технічне обслуговування мотоциклів, і шиється форма для мотопатруля. Буде в нас підрозділ, який займатиметься і супроводом загиблих і швидшим прибуттям на дорожньо-транспортні пригоди, патрулювання вулиць міста Рівного", — додав Сергій Мерчук.

За його словами, велопатруль слідкуватиме за порядком на вулицях міста щодня з 12:00 по 20:00 орієнтовно до осіннього похолодання.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок