"Вони тут, як свої": як живуть переселенці у Рівному

"Вони тут, як свої": як живуть переселенці у Рівному

З початку повномасштабного вторгнення на Рівненщині проживають орієнтовно 47 тисяч переселенців. З них — понад 270 людей знайшли прихисток в одному зі студмістечок Рівного, більшість з яких — працевлаштовані.

Про те, як облаштувалися та де працюють переселенці – дізнавалося Суспільне.

Подружжя переселенців Юрій та Галина Герасимчуки до 16 серпня 2022 року проживали в Каховському районі на Херсонщині. Для виїзду взяли з собою лише документи, одяг та посуд. Нині вони живуть в одному з гуртожитків Рівного.

Вдома Галина 15 років працювала продавчинею в магазині. У Рівному теж влаштувалася на роботу, але пізніше звільнилася за станом здоров'я:

"Буду після свят лягати в лікарню. Підлікуюся, а потім піду на кондитерку, виробляти квіточки на торти. Адресу мені вже дали".

Юрій Герасимчук в рідному селищі обробляв землю та тримав худобу. У Рівному понад пів року працює на автозаправній станції та отримує пенсію:

"Держава забезпечує, безплатно світло, вода, проживання. Нам в гуртожиток іноді привозять гуманітарну допомогу".

"Вони тут, як свої": як живуть переселенці у Рівному
Переселенці Юрій та Галина Герасимчуки. Суспільне Рівне

47-річна Наталія Махник разом із батьками переїхала на Рівненщину наприкінці травня 2022 року з Соледару, що на Донеччині. Її рідне місто нині зруйноване:

"Ми абсолютно нічого з собою не брали, ми думали, що на місяць приїдемо, а через місяць поїдемо додому. Рівне – хороше місто, красиве. Я працювала спочатку соціальною працівницею, мене взяли на пів року на підміну. А потім Віра Михайлівна мене влаштувала сюди в гуртожиток прибиральницею".

"Вони тут, як свої": як живуть переселенці у Рівному
Наталія Махник та її сім'я. Наталія — в центрі . Суспільне Рівне

Загалом з початку повномасштабного вторгнення у гуртожитках Рівненського державного гуманітарного університету проживали 2 600 переселенців, з них нині залишилося — 270, розповіла директорка студмістечка Віра Бабак. Вона додала, що з них орієнтовно 60% знайшли роботу:

"Ці люди живуть тут два з половиною роки, вони були у психологів, в лікарні ходять, мають сімейних лікарів. Вони себе вже тут найшли, стараються тут приживатися. Вони тут, як свої. Ми зі всіма дружимо, всіх підтримуємо і будемо надалі старатись це робити".

"Вони тут, як свої": як живуть переселенці у Рівному
Директорка студмістечка Віра Бабак. Суспільне Рівне

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок