Підготували п'ять будинків: як безробітні облаштовують житло для переселенців на Рівненщині

Підготували п'ять будинків: як безробітні облаштовують житло для переселенців на Рівненщині

У селі Великий Мидськ на Рівненщині вперше залучили безробітних для облаштування житла для переселенців. До ініціативи долучилися 60 людей, а умови для життя створили у п'яти будівлях.

Як це відбувається — бачило Суспільне.

Безробітна Марія Новак — серед тих, хто допомагав облаштовувати будинок у селі Великий Мидськ Костопільської тергромади, в якому житимуть переселенці зі Сходу. У ньому зможуть розмістити п'ятьох людей.

АААААААААААААААААА
Будинок у селі Великий Мидськ, у якому проживатимуть переселенці. Суспільне Рівне

Допомагала їй ще одна безробітна й разом облаштували вже другий дім. Раніше у цьому будинку Марія проживала разом зі своєю матір'ю:

"Я стояла в центрі зайнятості на обліку як безробітна. Мені запропонували, щоб була якась робота, дати для переселенців цей будинок. Ми зробили два будинки і десять днів ми прибирали".

АААААААААААААААААА
Безробіна Марія прибирає у будинку села Великий Мидськ, травень 2024 року. Суспільне Рівне

Залучили безробітних до фарбування підлоги, стін та прибирання подвір'я, розповів начальник Костопільського управління Рівненської філії обласного центру зайнятості Богдан Орлов:

"Вирішили підготувати місця для поселення саме в приватному секторі, в житлових будинках, у яких треба було зробити ремонт, щоб вони були придатні для житла. Безробітних залучили до суспільно-корисних робіт. Підготували загалом п'ять будинків — два у Великому Мидську і три — в Яполоті. Працювали офіційно зареєстровані безробітні і на період участі у суспільно-корисних роботах вони отримують заробітну плату із рахунком мінімальної, з 1 квітня — це вісім тисяч гривень".

АААААААААААААААААА
Безробіна Марія прибирає у будинку села Великий Мидськ, травень 2024 року. Суспільне Рівне

Кількість переселенців, які нині проживають у Костопільській громаді зменшилася, у порівнянні з 2022 роком, зазначив заступник міського голови Костополя Андрій Ткачук:

"На сьогодні у нас компактно проживає 1 381 внутрішньо переміщена особа. Я вважаю, що це вже не ВПО, а жителі нашої громади. Вони там постійно проживають, компактно розселені, і немає різниці між ВПО і нашими жителями. З 2022 року понад десять тисяч людей пройшли через нашу громаду".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок