Санаторій для ВПО: як проживають люди в одній з громад на Рівненщині

Санаторій для ВПО: як проживають люди в одній з громад на Рівненщині

житло для переселенців
Санаторій "Горинь", в якому проживають переселенці. Сарненська РДА

На Рівненщині в Степанській громаді облаштували санаторій "Горинь" для переселенців. Наразі у ньому проживає 40 людей — пенсіонери, з інвалідністю та сім'ї з дітьми. У санаторії побудували дитячий майданчик, санвузли, кімнату інтеграції та мікрогрінуМікрогрін – це невеликі паростки овочів, зелені і трав, які збирають і вживають в їжу після 7-14 днів від початку посіву..

Про це Суспільному розповіли голова Степанської селищної ради Петро Крот та директора санаторію "Горинь" Лариса Шишковська.

Станом на 30 квітня 2024 року в Степанській громаді проживає до сотні переселенців, у санаторії "Горинь" — 40. На початку повномасштабного вторгнення у 2022 році там проживали понад 100 ВПО, повідомив Петро Крот:

"Половина живе у санаторії, інша половина — у близьких та рідних, одиниці — покупляли будинки".

Санаторій для ВПО: на Рівненщині заклад готовий для поселення людей
кімната у санаторії "Горинь". Сарненська райдержадміністрація

За словами директорки санаторію, у 2022 році першими в закладі прийняли жителів Київщини, Донеччини та Харкова:

"Лисичанськ, Бахмут, Северодонецьк, Маріуполь — в нас так і проживають. Молодші познаходили роботу — трохи пороз'їжджалися, когось забрали в армію. У нас залишилися тільки пенсіонери, люди з інвалідністю і багатодітні сім'ї. Є мама з двома дітьми і ще три сім'ї".

Лариса Шишковська зауважила, що за два роки у санаторії облаштували кімнату інтеграції, кімнату мікрогрін, санвузли окремого та загального користування і пандуси для людей з інвалідністю. Також замінили вікна, побудували лави, дитячий майданчик, а спортивний — реконструювали.

"У кожній кімнаті є своя ванна кімната і рукомийник, ванна і разом з тим у нас стоять загальні бокси. Там зроблені ремонти двох душових кабінах. Пральні машинки стоять на кожному поверсі, мікрохвильова піч та холодильник — для загального користування. У кімнатах може проживати три людини. Якщо сім'я складається з двох людей — живе двоє. Кожен має свій куток. Найбільше в нас в кімнаті проживають по троє людей", — розповіла вона.

Санаторій для ВПО: на Рівненщині заклад готовий для поселення людей
кімната у санаторії "Горинь". Сарненська РДА

Також впродовж року людей годували безкоштовними гарячими обідами:

"Мережа 100% життя Рівне" забезпечує нас чотирма видами продукції — це мука, олія вермішель і може бути крупа рисова, вівсяна або пшенична. Таким чином ми готуємо".

Лариса Шишковська додала, що кімнати у санаторії функціонують і готові для проживання людей. Загалом заклад розрахований на 100 компактних місць:

"Зараз треба буде знову опалення перевіряти, водопостачання. Уже весна, але нам потрібно готуватися до зими. Двері вхідні треба було б замінити, бо тепло виходить. В основному, це господарські проблемні питання".

За даними директора санаторію, у 2024 році працевлаштували трьох мешканців, ще один — навчається.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок