У Рівному облаштують "Натуралістичний сад нової хвилі"

У Рівному облаштують "Натуралістичний сад нової хвилі"

У Рівному створять екологічну лабораторію просто неба "Натуралістичний сад нової хвилі". Її облаштують на базі Центру національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти, де планують вирощувати екзотичні дерева та кущі.

Про ідею створення лабораторії та для чого вона — в етері Українське Радіо. Рівне розповів директор комунального закладу Віктор Самчук.

За його словами, концепція екологічної лабораторії просто неба зародилася ще в грудні-січні:

"Ми це обговорювали з працівниками, придумували назву, як це все має бути й для чого. В колишній "Станції юних натуралістів" є велика територія й перше питання — яким чином покращити благоустрій й зробити так, аби ця територія допомагала у навчальному процесі. У такій навчальній зоні діти могли б проводити досліди".

Віктор Самчук повідомив, що на території закладу є дві теплиці, які опалюються і працюють щороку:

"Діти там проводять досліди, розмножують рослини. Це цілий комплекс. Суть концепції полягає в тому, що у підсумку у нас має вийти щось середнє — ботанічний сад чи дендропарк. На території буде зібрана колекція рослин".

Директор закладу зазначив, що концепцію паралельно обговорили із ландшафтним дизайнером, який проаналізував територію та її рельєф.

"Ми почали вже робити певні кроки у пошуку партнерів, які допоможуть це реалізувати. Ми розуміємо, що саджанці вартують грошей, як і рідкісні породи дерев. Зрозуміло, що дана історія неможлива в реалізації за рік-два, тобто дерево й кущ мають вирости".

Він пояснив, чому створення лабораторії актуальне:

"Ми перед собою поставили завдання і це абсолютно в'яжеться з контекстом національно-патріотичного виховання, оскільки це величезний масив заходів й знань. Найголовніше — це виховання дітей. Діти вже зараз можуть здобувати певні практичні навички, які потім будуть реалізовувати. Але до цього дитина має стати фахівцем, її треба виховувати й зацікавити у цьому. Ми дійсно хочемо працювати як комплексний й багатопрофільний заклад".

Віктор Самчук додав, що заклад уклав угоду про співпрацю із Волинським товариством лісівників України:

"Ми розробили цілу систему заходів, які розплановані аж до вересня. Перший онлайн-семінар у нас відбувся ще у кінці березня. Він вийшов фактично всеукраїнським, у ньому взяли участь понад сто людей не лише з Рівненщини, але й з інших областей. Ми актуалізували питання учнівських лісництв".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок