Екопарк, очисні споруди, науковий центр, пожежні автомобілі: які проєкти реалізують на Рівненщині за понад 5 млн євро

Екопарк, очисні споруди, науковий центр, пожежні автомобілі: які проєкти реалізують на Рівненщині за понад 5 млн євро

Рівненщина у партнерстві з Польщею взяла участь у програмі Interreg NEXT Польща Україна 2021-2027. Загалом подали 20 проєктних заявок, з них — сім перемогли. За результатами конкурсу на території тергромад побудують очисні споруди, новий парк, моніторинговий центр та придбають пожежні автомобілі.

Детальніше про ці проєкти в етері Українське радіо. Рівне розповіла начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ОДА Ольга Ютовець.

За її словами, в програмі Interreg NEXT Польща Україна 2021-2027 за всі роки є найкращими для Рівненщини, оскільки вперше така кількість територіальних громад брали участь:

"Попередня програма, яка теж була доступна для Рівненщини мала значно менші показники. Якщо порівняти, то сьогодні ми говоримо про суму понад п'ять мільйонів євро. Натомість попередня програма всього-на-всього дала 60 тисяч євро. Тому тут є чим хизуватися", — зауважила вона.

Виконавцями проєктів стане сім територіальних громад Рівненщини. Також свої проєкти реалізують громадська організація та нацпарк:

"Один з цих проєктів поєднав у собі одразу чотири — це Гощанська, Миляцька, Вирівська і Зорянська територіальні громади. Два проєкти реалізує Рівненська територіальна громада. Окрім цього у нас будуть проєкти, у які залучені Привільненська і Клесівська територіальні громади".

Загалом на території Рівненщини реалізують сім проєктів:

  • "Транскордонні екологічні рішення в гмінах Папротня та Клесів";
  • "Розвиток каналізаційної інфраструктури та покращення управління стічними водами у Рівному та Любліні";
  • "Створення системи моніторингу для збереження біорізноманіття на природоохоронних транскордонних територіях" на базі Нобелького національного природного парку;
  • "Співпраця у боротьбі з пожежами та стихійними лихами у Грубешівському районі та Рівненській області";
  • "Пожежники-волонтери на варті довкілля. Транскордонні дії для запобігання наслідків зміни клімату", ГО "Асоціація добровільних пожежних дружин України";
  • "Вогне та водонепроникні. Співпраця служб цивільного захисту Любліна та Рівного";
  • "Розвиток зеленої інфраструктури на транскордонній території гміни Сєдльце, Городоцької та Привільненської громад".

Ольга Ютовець додала, що конкурсна програма мала у пріоритеті збереження довкілля, яке передбачає три тематичні цілі. Одна з них — покликана на боротьбу зі стихійними лихами, друга — на якісне управління водними ресурсами, третя — на збереження біорізноманіття:

"Один проєкт передбачає створення нового парку у Привільненській територіальній громаді. Його завдання — соціалізувати людей, допомогти їм в цьому привабливому екологічному середовищі відновитися, покращити своє ментальне здоров'я. Проєкт Нобелівського Національного природного парку передбачає створення міжнародного моніторингового центру".

Програма дозволила учасникам подавати заявку з бюджетом від 250 тисяч євро до 2,5 млн євро. Проєкти розроблялися у партнерстві з польськими організаціями. Кожен з них домовлявся, який бюджет їм необхідний для реалізації заходу:

"Для прикладу, проєкт, де є чотири тергромади хочуть придбати пожежні автомобілі для добровільних пожежних команд. Кожна з них отримає приблизно по 170 тисяч євро, за які придбають техніку і матимуть можливість поїхати в Польщу на спеціалізоване навчання. У Клесівській громаді проєкт пов'язаний з будівництвом нових очисних споруд, бюджет цього проєкту буде 1 млн 330 тисяч євро. Тому така різниця — в одних бюджет значно менше, в інших — значно більше" — пояснила начальниця.

Також 13 з 20 проєктів, які брали участь у програмі потрапили до резервного списку на випадок, якщо хтось з учасників відмовиться від реалізації проєкту. Вивільнені гроші спрямують на це.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок