Реабілітація через спорт: як тренери на Рівненщині працюють з ветеранами війни

Реабілітація через спорт: як тренери на Рівненщині працюють з ветеранами війни

Понад 30 тренерів Рівненщини займаються з ветеранами війни у рамках Всеукраїнської ініціативи "TrenVet". Заняття організували безоплатно у трьох клубах області. Реабілітація через спорт — не нове явище в області. Але повномасштабна війна підкорегувала цю роботу, додавши психологічну складову.

Про реабілітацію ветеранів через спорт і як це відбувається в етері “Суспільне. Студія” розповіли начальниця управління у справах ветеранів облдержадміністрації Марина Корольова та керівник програми "TrenVet" на Рівненщині Ігор Головко.

Зі слів чиновниці, на Рівненщині адаптивний спорт — це спосіб соціальної реабілітації, його мета — призвичаїти ветерана в нових реаліях цивільного життя:

"В тих умовах, що він щодня на фронті цілодобово знаходився на межі, постійно перебував у стані стресу. Повернувшись у цивільне життя, він має звикнути до того, що стрес — це не нормальний стан його організму, він має адаптувати свій психологічний стан, зрозуміти, як він тепер може відчувати у звичайному житті і спілкуванні з цивільними і з побратимами. Направду, це не новий проєкт. А почалося все з проведення на Рівненщині спортивно-ветеранського форуму з ініціативи Федерації стронгмену".

Марина Корольова зазначила, що крок до адаптивного спорту починається з медичних закладів. Саме тут ветерани проходять першу фізичну реабілітацію.

Після цього вони, зі слів Марини Корольової, з кількох варіантів можуть обрати найбільш прийнятний:

"Перший — це "Інваспорт" — це про професійний спорт, можливість участі в Паралімпійських та Дефлімпійських іграх. Другий варіант — це просто відвідування спортивних закладів. На Рівненщині функціонують зали, які безоплатно тренують ветеранів. Третій варіант — у нас уже є спортивні простори, які, використовуючи досвід американських колег, у роботі з ветеранами напрацьовують цілу систему. Тобто, це курси реабілітації тривалістю місяць-півтора, залежно від закладу, де іде комплекс: масаж, терапія, робота з психологом, тренування і залучення лікарів спортивної медицини та фахівців з фізичної терапії, ерготерапії".

Безоплатну спортивну реабілітацію ветерани можуть отримати в рамках Всеукраїнської ініціативи "TrenVet". Фахівці із 19 видів спорту надають ці послуги через фітнес-застосунок. Його у 2023 році створили Федерація стронгмену України і громадська організація "Звитяга нескорених".

Куратором "TrenVet" на Рівненщині є Ігор Головко. За його даними, до цієї програми офіційно долучені три клуби Рівненщини, два — у Рівному та один — у Дубні.

"Наразі маємо понад 30 тренерів, які тренують ветеранів саме на Рівненщині. Як ветеран може долучитися? Якщо беремо застосунок "TrenVet", він має дві частини. Реєструється тренер, який бажає тренувати ветерана і на волонтерській основі надавати цю послугу. З другої сторони — реєструється ветеран, який може вибрати свого тренера у населеному пункті, в якому він проживає, може бути й дистанційне тренування. У нас є тренери і в Березному, і в Сарнах, і в Дубні, Зорі. Наразі до цього процесу долучилися близько ста ветеранів області".

Інформацію щодо тренерів та клубів, які працюють в цьому напрямі можна отримати у фахівця з ветеранської політики в громаді за місцем проживання. Також там допоможуть сконтактувати з Ігорем Головком.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок