"Рятувати поранених мають роботи": волонтери з Рівненщини передали наземний дрон ЗСУ

"Рятувати поранених мають роботи": волонтери з Рівненщини передали наземний дрон ЗСУ

Волонтери з Рівненщини передали наземний дрон власної розробки бійцям 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". Зі слів військового Віктора Ціліцінського, техніку задіють для перевезення вантажу й евакуації поранених.

Наземний гусеничний дрон бійцям передали волонтери громадської організації "Вовчий Яр". Військовий Віктор Ціліцінський, який доправить техніку побратимам на Бахмутський напрямок, розповів, що освоїв нову техніку відразу:

"Керування просте, як гусеничним трактором, тобто той, хто хоча б трошки тракторист у своєму житті, керувати ним буде 100%".

Розробник наземного дрона Ігор Пастушенко зазначив, що зробив його простим і для ремонту потрібні лише три ключі:

"Вантажність — мінімум 150 кг, максимум — 200-250, може проїхати 13 км. Ми тестували 13 км із вантажем 150 кг — це дві людини сідали й каталися, їздили по полях, по камінню, по асфальту, де вони тільки не їздили. Акумулятора вистачає на 13 км — це, я думаю, з головою, швидкість — приблизно 10-11 км/год".

"Роботи мають ризикувати своїм залізним життям": волонтери з Рівненщини передали наземний дрон ЗСУ
Ігор Пастушенко. Суспільне Рівне

Дрон можна використовувати і для перевезення боєприпасів, і для евакуації поранених.

Заступник голови ГО "Вовчий яр" Ігор Проценко повідомив, що прототип такого дрона був у батальйоні "Вовки да Вінчі":

"Він пів року практично воював. Ми вислухали всі зауваження, ідеї, побажання і максимально спробували їх реалізувати, від цього залежить і габарити, це — ергономікаНаука, яка комплексно вивчає особливості виробничої діяльності людини в системі "людина — техніка — довкілля" задля уможливлення її ефективності, безпеки та комфорту., вона враховує висоту трави, тобто степовий ландшафт сходу та півдня України, де безпосередньо точаться бої".

"Роботи мають ризикувати своїм залізним життям": волонтери з Рівненщини передали наземний дрон ЗСУ
Ігор Проценко. Суспільне Рівне

Зі слів заступника голови громадської організації, ціна такого дрона — 240 тисяч гривень. Збирали гроші на нього за допомогою благодійних концертів та аукціонів:

"Коли ми розповідали про гусеничний дрон, трохи, навіть, і смішно, і сумно, але на нас дивилися, як на космонавтів. Сьогодні вже так ніхто не дивиться, розуміють, що рятувати поранених мають дійсно роботи. Вони мають ризикувати своїм залізним життям, а не наші хлопці".

Військовий Віктор Ціліцінський розповів, що "евакуація — серйозний момент на фронті":

"При розвитку FPV і всієї техніки менше потрібно використовувати людину. Наприклад, подача боєприпасів: людина якщо несе — ворог контролює це, може, наприклад, шарахнути тим самим FPV, з цим [дроном] — буде набагато легше. Його теж можливо контролювати, дивитися, але це вже не людина".

"Роботи мають ризикувати своїм залізним життям": волонтери з Рівненщини передали наземний дрон ЗСУ
Віктор Ціліцінський. Суспільне Рівне

Він додав, що дрона назвали Живчиком:

"У дронів у будь-якому випадку повинне бути ім'я для того, щоб вони вижили".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок