Що задекларували начальник ОВА та очільник Рівного за 2023 рік

Що задекларували начальник ОВА та очільник Рівного за 2023 рік

Очільник Рівненської ОВА Олександр Коваль та в.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян
Очільник Рівненської ОВА Олександр Коваль та в.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян. Колаж Суспільне Рівне

До 31 березня посадовці та чиновники мали задекларувати свої статки за 2023 рік. Чим володіють виконувач обов'язків міського голови та секретар Рівнеради Віктор Шакирзян і начальник ОВА Олександр Коваль — у матеріалі Суспільного.

Декларації подають на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Від початку повномасштабної війни до осені 2023 року декларації посадовців не перевіряли. Дані за 2021-2022 роки чиновники мали подати до початку 2023 року, а торішні — до квітня 2024.

Олександр Коваль

Олександра Коваля призначили начальником ОВА у грудні 2023 року. До цього він був головою Рівненської районної держадміністрації. Декларацію за 2023 рік він подав 31 березня 2024 року, 1 квітня додав виправлений варіант.

Шарикзян та Коваль оприлюднили декларації за 2023 рік
Інтерв'ю голови Рівненської ОВА журналістці Суспільного, січень 2024 року. Фото: Суспільне Рівне

Доходи

Відповідно до документа, за основним місцем роботи у Рівненській районній держадміністрації Олександр Коваль отримав 396 042 гривень. Основне місце роботи його дружини Еліни Коваль вказане за кордоном, у Польщі. За роботу у польській початковій школі, за 2023 рік, вона отримала 145 362 гривень.

Об'єкти нерухомості

Очільник ОВА задекларував квартиру у Костополі, якою володіє у співвласності із батьками. Згідно із даними, вона була придбана у 2017 році, її площа — 69 метрів квадратних.

Також посадовець з 2023 року орендує квартиру в Рівному площею понад 42 метри квадратних.

За скільки подружжя орендує квартиру та яка вартість житла у Костополі — не вказано.

Що посадовець не задекларував

У новій декларації Коваль не подав інформацію про транспортні засоби, цінне рухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва, нематеріальні та грошові активи.

Згідно із декларацією за 2022 рік, батько Олександра Коваля володіє земельною ділянкою у Костополі у 800 метрів квадратних. Окрім цього, посадовець вказав у декларації автомобіль Opel Astra H 2007 року, який належить його матері. Зазначено, що Коваль користувався ним безоплатно.

Що відомо про Олександра Коваля

Народився 12 жовтня 1987 року, освіта вища, безпартійний, місце проживання: м. Костопіль. Про це вказано на сайті обласної ради, Олександр Коваль є депутатом. До адміністративної реформи очолював Костопільську РДА, потому — Рівненську, яка об'єднала в собі Здолбунівський, Острозький, Костопільський, Рівненський, Березнівський, Гощанський та Корецький райони і став територіально найбільшим в області.

До облради як депутата Олександра Коваля обрали по територіальному виборчому округу №6 від партії "Слуга народу". Секретар постійної комісії Рівненської обласної ради з питань екології та земельних відносин.

27 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Олександра Коваля очільником ОВА.

Віктор Шакирзян

З вересня 2023 року, після офіційного звільнення міського голови Рівного Олександра Третяка, обов'язки мера міста виконує секретар міськради Віктор Шакирзян. Декларацію за 2024 рік він подав 28 лютого 2024 року.

Шакирзян та Коваль оприлюднили декларації за 2023 рік
Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян показує журналістам свою заяву міському голові, в якій просить перераховувати його зарплатню на військовий госпіталь, вересень 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

Доходи

За 2023 рік Віктор Шакирзян вказав шість джерел доходів:

 • від надання майна в оренду — 121 400 гривень;
 • зарплата у Рівнераді — 238 939 гривень;
 • погашення заборгованості за договором купівлі-продажу транспортного засобу — 128 342 гривні;
 • від відчуження цінних паперів та корпоративних прав — 270 000 гривень;
 • страхові виплати у ТОВ "МЕТЛАЙФ" — 22 637 гривень;
 • відсотки з вкладів у Приватбанку — 28 гривень.

Загалом за 2023 рік Віктор Шакирзян задекларував 781 346 гривень доходів. Також він задекларував, що має готівкою 529 600 тисяч доларів, 138 300 євро та 15 мільйонів гривень.

Окрім цього, декларант вказав, що 1 804 500 гривень йому не повернули фінансової допомоги з ТОВ "ЗАХІД-ТРАНСБУД", ще 744 744 гривень йому боргують за договорами купівлі-продажу транспорту та сім тисяч гривень – за договором оренди. 25 тисяч доларів Віктор Шакирзян позичив третім особам. На банківських рахунках він зберігає понад п'ять тисяч гривень.

Нерухомість

Віктор Шакирзян володіє земельною ділянкою у Мостах Рівненського району спільно із Романом Курисом — площею 2 500 метрів квадратних, вартістю 33 тисячі гривень. Окрім цього, у спільній власності з ним — житловий будинок площею 56 метрів квадратних, у зазначеному селі за понад 85 тисяч гривень.

Також посадовець володіє:

 • будівлею для мийки авто;
 • офісним приміщенням;
 • житловим будинком на 300 метрів квадратних, оціненим в 705 000 гривень;
 • трьома земельними ділянками у Рівному загальною площею 1 084 квадратних метри, сумарна вартість — майже 160 тисяч гривень.

Вказав у декларації секретар Рівнеради й нерухомість Олени Шакирзян — квартиру площею 87 квадратів вартістю 374 271 гривня, де прописаний син. Також він задекларував квартиру, яка належить Тетяні Шакирзян, де прописана донька декларанта. Її площа — понад 43 квадратних метрів та вартість — 14 207 гривень на момент придбання.

Рухоме майно

Віктор Шакирзян задекларував один легковий автомобіль LAND CRUISER 200, який був придбаний у 2021 році. Його вартість — понад два мільйони гривень. Згідно із документом, автомобіль належить фірмі "РІВНЕТРАНСБУД". Віктор Шакирзян зазначив, що він автомобіль орендує.

Корпоративні права

Віктор Шакирзян вказав, що передав корпоративні права на чотири фірми:

 • дві фірми, у яких має 100% загального капіталу — це ТОВ "ВЕРСАЛЬ РІВНЕ" та підприємство "БУД-СЕКТОР", що займається нерухомістю. Вартість частки у грошовому вираженні 4,7 млн грн та одна тисяча гривень відповідно.
 • дві фірми, де має спільну частку власності. Це ТОВ “РІВНЕТРАНСБУД”, де має 0,04% власності та Товариство з додатковою відповідальністю “РІВНЕНСЬКИЙ РАЙСІЛЬКОМУНГОСП” — 95,7% власності.

Що відомо про Віктора Шакирзяна

У 2020 році Віктор Шакирзян балотувався на місцевих виборах на посаду міського голови Рівного від партії "Рівне разом". У першому турі він набрав більшість голосів, а у другому поступився представнику "ЄС" Олександру Третяку. Останній пізніше запропонував кандидатуру саме Шакирзяна на посаду секретаря.

У серпні 2023 року Олександр Третяк програв апеляцію у суді щодо свого відсторонення з посади міського голови Рівного. З вересня його обов'язки перейняв секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок