Мер Рівного Третяк — офіційно звільнений, секретар став виконувачем обов'язків

Мер Рівного Третяк — офіційно звільнений, секретар став виконувачем обов'язків

Ексклюзивно
Віктор Шакирзян і Олександр Третяк
Віктор Шакирзян (зліва) та Олександр Третяк під час панахиди на кладовищі Нове, 29 серпня 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

Міський голова Рівного Олександр Третяк офіційно звільнений із посади, а виконувачем обов'язків мера став секретар міськради Віктор Шакирзян. Про це 1 вересня у коментарі Суспільному розповів начальник відділу правового забезпечення апарату Рівнеради Олексій Капланов.

Постанову апеляційного суду виконавчий комітет отримав 30 серпня о 16:15. 31 серпня усі документи, зокрема, і розпорядження секретаря міської ради про звільнення міського голови, були готові. Віктор Шакирзян їх підписав.

"Відповідно до закону, останнім робочим днем є 31 серпня. І після підписання розпорядження секретар міської ради автоматично набув повноважень виконувача обов’язків міського голови. Сьогодні міський голова уже не перебуває у будь-яких трудових відносинах із міською радою та виконавчим комітетом", — сказав Олексій Капланов.

Він також підтвердив, що, попри рішення суду про відсторонення на рік, згідно із законом про місцеве самоврядування міський голова загалом звільняється з посади.

Олексій Капланов уточнив, що Олександра Третяка можна поновити на посаді виключно за рішенням Європейського суду з прав людини, адже інші інстанції в Україні таку категорію справ після апеляції не розглядають.

Що казали Третяк і Шакирзян

Також Третяк сказав у коментарі Суспільному, що зосередиться на підтримці ЗСУ, громади та благодійних проєктів, які починав як мер.

Віктор Шакирзян казав, що готовий перебрати повноваження керівництва містом. Він також заявив про підтримку владою ЗСУ, а також про зосередження на стані укриттів та підготовці до нового опалювального сезону.

За що звільнили Третяка

Спершу міський суд, а згодом і апеляційний визнали міського голову винним у корупційному адмінправопорушенні. Йдеться про один із протоколів НАЗК, який стосувався преміювання керуючої справами виконкому Марії Корнійчук, яка вносила гроші у передвиборчий фонд Олександра Третяка у розмірі 45 тисяч гривень. У цьому правоохоронці побачили конфлікт інтересів, а згодом суд відсторонив мера від посади на рік та присудив штраф у 6800 гривень.

Олександр Третяк назвав справу “тиском на місцеве самоврядування”, "знущанням із закону" та припустив, що це політичне замовлення. Після апеляційного суду він заявив, що звертатиметься до Європейського суду з прав людини, а, попри відсторонення, “працюватиме на благо громади”.

В Асоціації міст України також зазначили, що вважають справу щодо Третяка та рішення суду тиском на самоврядування.

Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян саму справу коментувати відмовився. Що ж до того, що керівництво місто перейде до нього, то зазначив, що до таких змін готовий, хоча для нього це “не є пріоритетом”.

Суспільне запитало рівнян, як вони ставляться до звільнення мера та як оцінюють його політику за понад 2,5 роки на посаді

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок