Криптомільйонери в Україні: у першій п'ятірці декларантів є посадовець з Рівненщини

Криптомільйонери в Україні: у першій п'ятірці декларантів є посадовець з Рівненщини

Посадовець з Рівненщини входить до п'ятірки лідерів, які задекларували у 2022 році найбільше криптовалюти — 102 Bitcoin (ВТС), інформує Опендатабот. Йдеться про першого заступника начальника Поліської митниці Івана Іванова. За даними Мінфіну, станом на 16 лютого один Bitcoin коштує 1,96 мільйона гривень.

Загалом у 2022 році понад 1 400 посадовців задекларували активи із криптовалютою. Це майже вдвічі більше, аніж у 2021 році.

Керівник платформи Опендатабот Олексій Іванкін та викладач блокчейнуБлокчейн — технологія, яка дозволяє забезпечити безпеку, надійність та перевіреність транзакцій у мережі Bitcoin. Це система запису та передачі інформації, що дозволяє зберігати дані у вигляді ланцюжка блоків. Кожен блок містить інформацію про певну кількість транзакцій та хеш попереднього блоку. Таким чином, кожен блок забезпечує взаємозв'язок з попереднім блоком, що утворює ланцюжок. Святослав Надозірний розповіли в етері "Суспільне. Спротив" про тенденцію декларування крипти серед чиновників.

Криптомільйонери в Україні

За даними Опендатабот, щороку збільшується кількість декларацій, в яких згадується криптовалюта. Загалом, за 2022 рік українські чиновники подали 1 428 декларацій з криптовалютними активами. Це майже вдвічі більше, аніж у 2021 році — 788 декларацій.

"У 2019 році було тільки 400 чиновників з криптовалютою. Ми аналізуємо декларацію для того, щоб відстежувати зв'язки бізнесу та влади, також переглядаємо дані щодо майнових прав декларантів. Криптовалюта не є прозорим інструментом. Для мене — це питання репутаційне, чому вони використовують такі форми зберігання грошей", — зазначив керівник платформи Опендатабот Олексій Іванкін.

Найбільшим попитом серед українських посадовців користуються BitcoinЦе децентралізований блокчейн, що працює на основі алгоритму консенсусу Proof-of-Work. З моменту створення біткоїн залишається найбільшою криптовалютою щодо ринкової капіталізації. , EthereumКриптовалюта та платформа для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейна, що працюють на базі розумних контрактів. та TetherКриптовалютний токен, випущений компанією Tether Limited, яка стверджує, що його вартість на 20 відсотків забезпечується запасами доларів США, що зберігаються на її банківських рахунках..

Кількість поданих декларацій з криптовалютою
Кількість поданих декларацій з криптовалютою. Фото: Опендатабот

Топ криптовалюти, яку задекларували чиновники у 2022 році
Топ криптовалюти, яку задекларували чиновники у 2022 році. Фото: Опендатабот

У 2022 році депутат Одеської облради Микита Кузькевич задекларував 121 Bitcoin. За даними Мінфіну, станом на 16 лютого 2024 року Bitcoin коштує 1 960 280 гривень.

На другому місті фігурує посадовець з Рівненщини, перший заступник начальника Поліської митниці Іван Іванов. Він задекларував 102 Bitcoin.

"Ми розуміємо, що є крипто-ентузіасти, які десять років тому купували ВТС за десять доларів, зараз він коштує 50 тисяч доларів. Я не думаю, що всі українські чиновники є крипто-ентузіастами", — наголосив Олексій Іванкін.

Задекларовані біткойни
Фото: скрин з Опендатабот

Згідно із декларацією Івана Іванова за 2022 рік, він також має 500 Monero XMR — це криптовалюта з відкритим вихідним кодом, призначена для анонімних грошових транзакцій.

У 2021 році посадовець прокоментував для сайту Рівне Вечірнє, звідки у нього 102 біткоїни:

"Ці Bitcoin у мене з 2008 року. Мій кум дуже прогресивна людина та цікавиться усім новим, тому якось мені їх подарував. Тоді вони коштували копійки. Колись я їх не декларував, бо декларація була паперова. Однак, уже з 2014 року, змінився закон і декларацію потрібно було подавати електронну. Ось з того часу про мої Bitcoin й говорять, бо складається враження, що я в них тримаю свої заощадження".

Декларація Івана Іванова
Фото: скрин з декларації Івана Іванова за 2022 рік

Що відомо про Івана Іванова

Іван Іванов народився у селі Омеляна на Рівненщині. З 1992 року він працював в органах внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, Державної митної служби.

З 2 вересня 2019 виконував обов'язки начальника Рівненської митниці Держмитслужби. Наразі є першим заступником начальника Поліської митниці Держмитслужби.

Іванов Іван Іванович
Фото: Facebook Івана Іванова

Криптовалюта в Україні

Викладач блокчейну Рівненського фахового коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування Святослав Надозірний зазначив:

"Поки людина має криптовалюту, не обмінюючи їх на реальні гроші, в мережі вона вважається анонімною. Як тільки людина конвертує криптовалюту в реальні ресурси, в такому випадку анонімність завершується. Визначити, хто є кінцевим власником цієї криптовалюти — можна. Відстежування всіх транзакцій забезпечує чітку картину: звідки кошти з'явилися і куди вони могли їх дійти.

Криптовалюта — в першу чергу, це інвестиційний потенціал, конфіденційність. Простота її використання сприяє тому, що достатньо великий об'єм криптовалюти може бути задіяний в кримінальній сфері. Багато людей звертаються до криптовалюти і шукають способи захистити свої інвестиції. Таким чином вклавши на початку в якісь проєкти — в майбутньому можна отримати дуже пристойні дивіденди".

У 2022 році Верховна Рада ухвалила закон “Про віртуальні активи”. Закон має запустити ринок віртуальних активів в Україні. Однак цей закон не набрав чинності через відсутність затвердження відповідних змін у податковому законодавстві та створення Державного реєстру постачальників послуг.

"В деяких країнах законодавчі зміни поступово сприяють тому, що більше людей починають користуватися криптовалютою. В Україні до кінця не врегульований ринок. Нацбанк ще вивчає цю сферу. Достатньо ліберально в державі ставляться до звичайного обміну криптовалюти на реальні кошти, такі як: долари, євро або гривні", — зазначив Святослав Надозірний.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок