На Донеччині з 23 березня розпочнуть новий етап евакуації. Жителів зі східного регіону прийматимуть дві області — Волинь та Рівненщина. В останній підготували 700 місць для переселенців, повідомили в ОВА. Прихистити людей готові майже усі громади.
Заступниця начальника ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Олена Очеретнюк розповіла в етері "Суспільне. Студія" про умови, в яких живуть переселенці.
"Частина проживає у приватних секторах. Вони вже адаптувалися, інтегрувалися, мають самостійне житло. Деякі залишилися проживати у родичів. Також є ті, які проживають в місцях тимчасового проживання — понад дві тисячі людей. Ми маємо на сьогодні 52 місяці для тимчасового проживання, які обладнані відповідними вимогами", — зазначила Олена Очеретнюк.
Вона додала, що у Рівному, Здолбунові та Володимирці діють центри життєстійкості, де переселенцям надаватимуть комплексний психосоціальний супровід:
"Рівненська область активно бере участь в експериментальному проєкту, який є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?". Це так звані центри життєстійкості. Дев'ять громад стали учасниками цього проєкту. Там є фахові, спеціалісти, психологи, які допомагають вийти з кризової ситуації. Також активно співпрацює центр зайнятості, який консультує людей щодо працевлаштування".
У березні першочергово евакуйовуватимуть людей з інвалідністю та дітей, зазначили у Донецькій ОВА. Усі громади Рівненщини можуть розмістити по 10-15 людей, які перебувають у зоні бойових дій.
З початку повномасштабного вторгнення область прийняла понад 89 тисяч переселенців. Наразі проживають понад 48 тисяч ВПО, з них — 13 тисяч дітей та сім тисяч пенсіонерів.
У Рівненській ОВА зазначили, що окрім житла, переселенці будуть забезпечені соціальними виплатами, гуманітарною допомогою та психологічною підтримкою.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook