Військова адміністрація у Вараші: в Рівненській ОВА пояснили, чому її утворили

Військова адміністрація у Вараші: в Рівненській ОВА пояснили, чому її утворили

РАЕС
. Фото: архів Суспільне Рівне

Утворення Вараської міської військової адміністрації на Рівненщині не пов'язане з імовірним наступом з Білорусі. Її головне завдання — питання безпеки, оборони, бюджету.

Про це 21 лютого повідомив у Telegram начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Він пояснив, що наразі триває підготовка реєстрації Вараської міської військової адміністрації, як юридичної особи.

"Особисто розглядаю питання щодо структури та штату МВА. Провів щодо цього декілька нарад упродовж дня. Також зустрівся з міським головою Вараша Олександром Мензулом. Пояснив, що він разом з міською радою працюватимуть далі. Важливо, щоб вони допомагали і підсилювали начальника Вараської МВА — Людмилу Мариніну. Обговорив з обома зони відповідальності і розподіл обовʼязків", — йдеться у дописі Олександра Коваля.

Вараську МВА утворив 20 лютого своїм указом президент України Володимир Зеленський. З цим до нього звернулася Рівненська ОВА у липні 2023 року.

"Ключове — створення Вараської МВА не повʼязане з наступом з Білорусі. Мова — про стратегічне значення Рівненської АЕС і безпекове середовище у Вараші. Нагадаю, що у жовтні МВА була створена в іншому місті атомників – Нетішині. Тепер прийшла черга Вараша. Це плановий процес", — зазначив начальник ОВА.

Нетішинську міську військову адміністрацію президент Володимир Зеленський своїм указом утворив 30 жовтня 2023 року. Хмельницька АЕС межує з Острогом Рівненської області.

Що таке військова адміністрація

Запровадження військової адміністрації передбачено Законом України "Про правовий режим воєнного стану". Рішення про її запровадження ухвалює президент за поданням обласної військової адміністрації.

Коли вводиться міська військова адміністрація, то начальник ОВА затверджує її структуру і штатний розклад. Реєструють окрему юридичну особу, реєструють її в казначействі, як орган, який керує бюджетом. Військова адміністрація здійснює свої повноваження протягом дії воєнного стану та ще 30 днів після його припинення.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок