У Вараші на Рівненщині утворили міську військову адміністрацію

У Вараші на Рівненщині утворили міську військову адміністрацію

У місті-супутнику Рівненської АЕС Вараші утворили міську військову адміністрацію. Такий указ з’явився на офіційному сайті президента від 20 лютого. Іншим указом цього ж дня Володимир Зеленський начальницею Вараської міської військової адміністрації призначив Людмилу Мариніну.

Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль про створення у Вараші міської військової адміністрації написав у Telergam:

"Переконаний, в умовах війни відповідне рішення важливе. Адже це насамперед про безпеку. А також про більш скоординовану взаємодію між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, військовими, цивільним населенням та фахівцями в енергетичній сфері. Провести заходи щодо створення Вараської міської військової адміністрації покладено на Генштаб Збройних Сил України та Рівненську обласну державну адміністрацію".

Вараська військова адміністрація
Фото: скрин з сайту президента України

Указ про створення Вараської міської військової адміністрації та призначення її начальницею Людмилу Мариніну Володимир Зеленський підписав 20 лютого.

"До цього вона уже очолювала Вараську районну державну адміністрацію. Тому має чимало досвіду і впевнений, що впорається з поставленим завданням", — зазначив Олександр Коваль.

Що таке військова адміністрація

Запровадження військової адміністрації передбачено Законом України "Про правовий режим воєнного стану". Рішення про її запровадження ухвалює президент за поданням обласної військової адміністрації.

Коли вводиться міська військова адміністрація, то начальник ОВА затверджує її структуру і штатний розклад. Реєструють окрему юридичну особу, реєструють її в казначействі, як орган, який керує бюджетом. Військова адміністрація здійснює свої повноваження протягом дії воєнного стану та ще 30 днів після його припинення.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок