Реабілітаційний центр для військових Recovery запрацював у Рівному. Зараз у закладі відновлюються після поранень 50 пацієнтів. Центр облаштували у рамках реалізації всеукраїнського проєкту Recovery, в Україні — це восьмий такий заклад.
Серед пацієнтів центру реабілітації — військовослужбовець Олексій Сачан. Він відновлюється після травми, яку отримав на передовій. Щодня займається на тренувальному велосипеді, щоб розробити колінні суглоби.
"Потрапила міна в окоп, мене одразу госпіталізували. Спочатку потрапив у Дніпро, а звідти — в Рівне", — розповів військовослужбовець.
Реабілітаційний центр Recovery в Рівному облаштували в рамках реалізації всеукраїнського однойменного проєкту. В Україні — це восьмий такий заклад, розповіла його завідувачка Ярина Брожик:
"Реабілітаційний центр розташований на двох поверхах. На одному — палати відділення, а на іншому — реабілітаційна зона. Кількість ліжок збільшена до 50. До відкриття нашого центру ми вже надавали реабілітаційну допомогу бійцям, це більше тисячі військових за рік. Зараз наші можливості збільшили вдвічі".
Військовослужбовець Віталій тренує спину на підвісній системі для реабілітації Levitas:
"Мені легше на хребет, він у мене розвантажується. А відчуття, коли ти встаєш після усіх цих вправ, взагалі дуже гарне!"
Обладнання для реабілітаційного центру придбали його засновники, лікування для військових тут безкоштовне, зазначила Ярина Брожик. На реабілітацію направляє військово-лікарська комісія.
"Перелік тренажерів та обладнання для реабілітації дозволяє покрити увесь спектр функціональних порушень — рук, ніг, ходи, повністю відновити ментальне здоров'я", — пояснила завідувачка центру.
Зараз у центрі працює 50 спеціалістів різних медичних напрямів, пов'язаних з реабілітацією. Що два місяці вони проходять спеціальне навчання для підвищення кваліфікації, додала Ярина Брожик:
"До кожного пацієнта — індивідуальний підхід, своя реабілітаційна програма. Працює мультидисциплінарна команда з фахівців фізичної та реабілітаційної медицини, вузьких спеціалістів. Це неврологи, травматологи, хірурги, окулісти, які можуть надавати за потреби професійну допомогу. Працюють ерготерапевти, терапевти мови та мовлення, психолог та психіатр".
Нацгвардієць Михайло проходить реабілітацію після черепно-мозкової травми. Має порушення ходи і в центрі працює над її відновленням:
"Будуть мені ставити пластину. Нехай тільки цей набряк спаде, бо щось не сходить, не зрозуміло чого".
Боєць побував у шести госпіталях. Попри тривале лікування, хоче швидше одужати:
"Звісно націлений! У мене донечка народилась три місяці тому, я хочу додому як ніколи!".
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook