Перейти до основного змісту
На Рівненщині жінка перерахувала гроші шахраю, який назвався військовим

На Рівненщині жінка перерахувала гроші шахраю, який назвався військовим

Назвався військовим і ошукав жінку на 20 тисяч гривень
. Фото ілюстративне, Суспільне Рівне

На Рівненщині жінка вирішила допомогти чоловіку, який нібито був військовим, та перерахувала на рахунок шахрая понад 20 тисяч гривень.

Про це 12 жовтня повідомила спеціалістка відділу комунікації поліції в Рівненській області Світлана Карачун.

36-річна жителька селища Рокитне наприкінці вересня у соцмережах познайомилися із нібито військовослужбовцем, який отримав поранення в зоні бойових дій і перебуває в госпіталі. Під час спілкування той зауважив, що у закладі не вистачає медикаментів, а відтак потрібні гроші.

"У підтвердження своїх слів, чоловік навіть висилав фото, що він — на лікарняному ліжку. Співчутлива жінка спочатку перерахувала тисячу гривень. Потім зловмисник попросив іще фінансово допомогти, бо вкрай складна ситуація, і запевнив, що згодом все поверне", — розповіла Світлана Карачун.

Загалом, за її даними, жінка перерахувала на рахунок чоловіка 20,4 тисячі гривні. Після цього він заблокував свій профіль, а номер його телефону не відповідав.

Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом шахрайства. Санкція статті передбачає:

  • штраф від 34 000 до 51 000 гривень;
  • громадські роботи на строк від двохсот до двохсот сорока годин;
  • виправні роботи на строк до двох років;
  • обмеженням волі на строк до трьох років.

Наразі поліцейські встановлюють ім'я та прізвище шахрая.

Як не стати жертвою шахраїв

Кібержебрацтво — це один із видів кібершахрайства, який поширюють як у вигляді реклами у сторіс Facebook та Instagram, так і створюють різні Telegram-канали для збору на лікування або ж підтримки ЗСУ, розповідав в етері Українського радіо Рівне інспектор відділу протидії кіберзлочинам в області Віталій Марчак.

Він дав поради, аби не стати жертвою шахраїв.

"Першочергово необхідно звернути увагу на доменне ім'я сайту, на який перейшли за посиланням, а також на SSL-сертифікат. У застосунку Google пошук, там, де вказане посилання, є замочок. Якщо він закритий, це означає, що з'єднання з даним вебсайтом є конфіденційним і інформація, яку залишає громадянин, буде конфіденційною і не буде скомпрометованою. Якщо замочок відкритий — це посилання є неконфіденційним і інформацію можуть використовувати інші особи. Також варто перевіряти ім'я домену. Коли ви зайшли на вебсайт, введіть його в Google-пошук. Якщо є різниця у вашому посланні у будь-якій букві, комі, крапці — це є фішингові посилання", — зазначив поліцейський.

Віталій Марчак наголосив, що конфіденційна інформація банківської картки — це є її реквізити, а саме: номер банківського рахунку, термін дії та CVV-код — це код з трьох або шести цифр на зворотній стороні карткового рахунку і його, крім власника карткового рахунку, ніхто не знає, навіть банківські працівники.

"Якщо ви є покупцем або продавцем певного виду товарів і під час спілкування ви переходите у приватні повідомлення у будь-якому месенджері, не передавайте своїх реквізитів банківської картки в даних повідомленнях — особа, з якою ви спілкуєтесь, є шахраєм", — додав він.

"Існує метод як інтернет шахрайства, а також метод мобільного шахрайства. Коли телефонує до вас невідомий номер телефону й представляються службою безпеки банку, або працівником Національного банку, або працівником Служби безпеки України та намагаються увійти до вас в довіру й отримати реквізити вашого банківського карткового рахунку", — розповів поліцейський.

Як повідомити про кібершахрайство

Департамент кіберполіції та фахівці-волонтери створили проєкт “MRIYA”, в основному Telegram-каналі "StopRussia | MRIYA" з'являється інформація та поради щодо кібербезпеки, повідомив поліцейський.

"В нашому проєкті створений чат-бот "StopRussia | MRIYA", де громадяни можуть надавати посилання на шахрайські ресурси й наші модератори їх проаналізують і надалі будуть публікувати інформацію у загальний канал, після чого ресурс заблокують", — зазначив Віталій Марчак.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок